Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7658
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cykl imprez w Sobieszowie rozpoczęty

Środa, 25 marca 2015, 7:44
Aktualizacja: 7:51
Autor: Angela
Jelenia Góra: Cykl imprez w Sobieszowie rozpoczęty
Fot. AP
W Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze – Sobieszowie rozpoczęto cykl comiesięcznych imprez sportowo – rekreacyjno – intelektualnych, które potrwają aż do października br. W marcu było „Pierwsze spotkanie z wiosną pod okiem Kunegundy”.

Dla uczestników przygotowano przeróżne konkurencje w tym: biegi, marsze na czas, na trasie 1,5 km w 15 osobowych grupach, rzuty „piłką lekarską” na odległość różną techniką, tor przeszkód, ćwiczenia sprawnościowe w terenie, bieg z przeszkodami, pisanie wierszy, szukanie skarbów w terenie, ćwiczenia pokazowe do techniki biegania na nartach, nartorolkach, ringo czy bieg mistrzów o Puchar Prezesa SSS.

Puchar ufundowany przez prezesa Sympatyków Sobieszowa Janusza Wojtasa zdobyła Klaudia Kozłowska. Nagrodę również otrzymała najmłodsza uczestniczka Konstancja, która samodzielnie pokonała 1,5 km trasę, a także zwycięzcy poszczególnych konkurencji.
Poza zmaganiami sportowymi nie zabrakło też atrakcji dla całych rodzin: pokaz sprawności straży pożarnej, pieczenie kiełbasek przy ognisku, a dla najmłodszych - miasteczko ruchu drogowego i dmuchany zamek.

- Byliśmy w odwiedzinach u naszej rodziny i mieliśmy w planach wędrówkę na zamek Chojnik, więc przy okazji całą rodzinką wzięliśmy udział w zawodach – mówiła Grażyna z Łodzi. – Jesteśmy zachwyceni zarówno okolicą, jak i wspaniałą zabawą. Miło spędziliśmy czas i otrzymaliśmy przepiękne upominki. Dziękujemy – dodała.
Następne spotkanie odbędzie się w kwietniu. Do uczestnictwa zachęcają organizatorzy: prezydent Miasta, Dolnośląski Związek Narciarski, MKS „Karkonosze”- Sporty Zimowe, Karkonoski Park Narodowy, Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa i Zespół Szkoły nr 15 i Gimnazjum nr 5.

Sponsorem marcowej imprezy był prezes Sympatyków Sobieszowa Janusz Wojtas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group