Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6433
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Cyjasax” na finał cyklu Musica viva

Niedziela, 15 listopada 2009, 8:28
Aktualizacja: 8:30
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: „Cyjasax” na finał cyklu Musica viva
Fot. rylit
Ostatnim tegorocznym koncertem cyklu spotkań z muzyką kameralną „Musica Viva” był piątkowy koncert duetu akordeonowo–saksofonowego „Cyjasax”, w składzie: Agnieszka Wołyńczyk (saksofon) i Jarosław Gałuszka (akordeon).

Miejski Dom Kultury „Muflon” przez cały rok organizował koncerty muzyki kameralnej „Musica Viva”, które odbywały się w sobieszowskim kościele. Jednak w miniony piątek ostatni koncert z uwagi na niskie temperatury trafił do sali widowiskowej „Muflona”.

Wystąpił duet „Cyjasax” w składzie Alicja Wołyńczyk – saksofon (Warszawa) i Jarosław Gałuszka-akordeon (Jelenia Góra). Zespól powstał w 2005r. Jego członkowie są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Kontynuują naukę jednocześnie koncertując.

Taki zestawienie instrumentów (akordeon i saksofon) kojarzy się raczej z muzyką popularną. Jednak okazuję się że w duecie te instrumenty mogą wykonywać repertuar muzyki klasycznej. Przykładem niech będzie piątkowy występ młodych artystów, którzy zagrali dzieła W.A. Mozarta, P.M. Debuis’a, K. Pendereckiego czy B. Bartoka.
Hitem wieczoru było jednak mistrzowskie wykonanie kilka kompozycji Astora Piazzolli, króla tanga.

Ciekawostką było nietypowe jak na salę domu kultury ułożenie widownia – scena, wymuszone niejako przez współpracę ze Zdrojowym Teatrem Animacji, który gościnnie – na czas remontu Teatru Zdrojowego – występuje i próbuje w siedzibie „Muflona”. To ustawienie pozwoliło inaczej zaaranżować koncert.

Tym muzycznym akcentem tegoroczne spotkania z muzyką kameralną dobiegły końca. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie następna edycja tego cyklu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group