Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8720
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Cygański koncert w GOK

Sobota, 30 października 2021, 7:03
Autor: WAC
Mysłakowice: Cygański koncert w GOK
Fot. GOK
Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach odbyło się widowisko muzyczne z udziałem lokalnych artystów pn. „Z Cyganami pod Gwiazdami”.

W koncercie wystąpili: duet „My Dwie” – pomysłodawca przedsięwzięcia, zespół „Agat”, zespół Karkonosze oraz wokaliści: Helena Nawrot, Gabriela Mnich, Grażyna Łągiewka, Sławomir Dural.

W trakcie imprezy mogliśmy usłyszeć poezję Papuszy - polskiej poetki wywodzącej się z romskiej grupy etnicznej, bardziej lub mniej znaną muzykę romską – mówi dyrektor GOK Marianna Ostrowska. - W programie koncertu znalazło się też słuchowisko baśniowe opowiadające o tym, w jaki sposób i dlaczego Romowie przywędrowali do Polski. Nie obyło się bezpośredniego kontaktu artystów z licznie zebraną publicznością. Organizatorzy przygotowali dla widzów cygańskie wróżby z ciasteczek i kart, a na koniec widzowie oraz artyści wykonali wspólnie piosenkę finałową. Co ważne w zasadzie wszystkie miejsca siedzące zostały zajęte. Cieszymy się z tak dużej frekwencji i mamy nadzieję, że kolejne wydarzenia organizowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach spotkają się z podobnym odzewem.

Twoja reakcja na artykuł?

17
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group