Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5005
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cyganki pseudourzędniczki oszukują i kradną

Piątek, 30 listopada 2007, 15:47
Aktualizacja: 15:50
Autor: TEJO
Ponad tysiąc dwieście złotych ukradły dwie kobiety, najpewniej narodowości romskiej, które podały się za urzędniczki Narodowego Funduszu Zdrowia. Oszustki i złodziejki wykorzystały stan zdrowia i wiek ofiar.

W minioną środę na Zabobrzu do mieszkania emerytów zapukały dwie kobiety, najprawdopodobniej narodowości romskiej, które przedstawiły się jako pracownice Narodowego Funduszu Zdrowia.

– 83–letnia kobieta i jej o dwa lata starszy mąż nic nie podejrzewając wpuścili je do mieszkania. Pseudourzędniczki poinformowały pokrzywdzonych, że są w stanie załatwić im dodatkowe pieniądze wynikające z ich stanu zdrowia – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Oszustki oświadczyły, że są uprawnione do przeprowadzenia badań weryfikujących i zaproponowały przeprowadzenie ich na miejscu, w łazience. Staruszkowie zgodzili się. W czasie, kiedy jedna z kobiet „badała” małżeństwo, druga z kobiet stała w przedpokoju.

Powiedziała, że ma pieniądze z NFZ dla inne starszej kobiety mieszkającej w tym samym bloku. Zapytała właściciela mieszkania, czy przypadkiem nie ma rozmienić 200 zł. Mężczyzna sprawdzając, bezwiednie wskazał miejsce przechowywania pieniędzy.

– Kobieta jednak rozmyśliła i poleciła staruszkowi, aby wrócił na badania. Pokrzywdzony w pewnym momencie zaczął coś podejrzewać i zażądał, aby kobiety wylegitymowały się, wówczas sprawczynie uciekły. Po ich wyjściu emeryci stwierdzili brak ponad 1200 zł – mówi nadkom. E. Bagrowska.

Policja apeluje do młodszych jeleniogórzan, aby przestrzegali znajomych starszych ludzi przed niebezpiecznymi oszustkami. W razie wątpliwości trzeba żądać od ludzi nawiedzających domy odpowiednich dokumentów. Z kolei NFZ zapewnia, że jego pracownicy nie są upoważnieni do wykonywania badań, zwłaszcza w domach petentów.

Prosimy wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tych zdarzeń, które pomogą w ustaleniu i zatrzymaniu sprawców o kontakt z Policją bezpośrednio do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze pod numer 075/7520150 bądź na numer alarmowy Policji w całym kraju 997. Gwarantujemy anonimowość – informuje nadkom. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group