Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 10935
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Cyfryzacja wkrótce także u nas, sygnały analogowe będą znikać

Czwartek, 18 kwietnia 2013, 8:43
Aktualizacja: 11:50
Autor: UM/Red
Naziemna Telewizja Cyfrowa (NTC) sukcesywnie wyłącza swoje nadajniki analogowe i przemienniki. Kolejnym etapem wyłączeń będzie dzień 22 kwietnia, natomiast ostateczne pożegnanie z TV analogową nastąpi w regionie 23 lipca, kiedy zostaną wyłączone analogowe nadajniki na Śnieżnych Kotłach i towarzyszące.

22 kwietnia zostanie wyłączony sygnał analogowy na przemiennikach Pohulanka oraz w Karpaczu Górnym, w tym samym dniu po południu włączony zostanie sygnał cyfrowy.

Zdaniem animatorów tego procesu korzyści ze zmiany systemu są ewidentne i polegają nie tylko na poprawie jakości odbioru, ale też na poszerzeniu rozmaitości programów, które będzie mógł odbierać przeciętny telewidz – w ramach abonamentu będzie to do 22 programów.

Jednocześnie należy ostrzec przed domokrążnymi „specjalistami”, którzy w tym okresie mogą oferować swoje usługi, „specjalne oferty” dekoderów, itp.

- Zachęcamy do uważnego śledzenia oficjalnych komunikatów, zarówno prasowych (trwa szeroka akcja reklamowa), jak i telewizyjnych, bowiem TV w różnych kanałach promuje swoje, oficjalne i relatywnie niedrogie rozwiązania.
Wprawdzie dla części odbiorców, szczególnie tych, korzystających z TV kablowej nie ma większego znaczenia rodzaj odbiornika TV, ale warto wiedzieć, że sprzedawca oferujący telewizory może teraz sprzedawać albo przystosowane do odbioru TV cyfrowej, albo musi uzyskać PISEMNE oświadczenie klienta, że ten kupuje odbiornik TV nieprzystosowany do systemu NTS i jest świadomy skutków tej transakcji – czytamy w komunikacie UM w Jeleniej Górze.

Szczegółowe informacje ogłaszane są na stronie internetowej „cyfryzacja.gov.pl”. Uruchomiono też infolinię – 800 – 007 – 788.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
370
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group