Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 10541
Zalogowanych: 59
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cyber–ręce młodych liderów

Piątek, 2 października 2009, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Paweł Gluza
JELENIA GÓRA: Cyber–ręce młodych liderów
Fot. Organizator
W biurze Stowarzyszenie „Wspólne Miasto” trwa szkolenie pn. „Cyber ręka lidera” realizowane przez wrocławskie Stowarzyszenie TRATWA. Biorą w nim udział przedstawiciele Rady Młodych Stowarzyszenia „Wspólne Miasto”, Młodzieżowej Rady Miasta, Lokalnego Punktu Eurodesku, Rotaractu Jelenia Góra „Karkonosze” oraz uczestnicy niedawno zakończonego seminarium „Aktywni wczoraj, dziś, jutro”.

Głównym celem projektu jest wykreowanie kilkunastu liderów przemian społecznych na Dolnym Śląsku. Jelenia Góra jest jedną z miejscowości, do której zawitali przedstawiciele TRATWY. Wcześniej podobne warsztaty odbywały się w Dzierżoniowie, a w ciągu najbliższych kilku tygodni przeszkoleni zostaną młodzi działacze z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy czy Brzegu Dolnego.

Przez pierwsze trzy dni zajęcia z jeleniogórską młodzieżą prowadził prezes TRATWY – Robert Drogoś. W tym czasie uczestnicy szkolenia poszerzyli swoją wiedzę nt. struktury państwa, źródeł finansowania organizacji pozarządowych czy aplikowania o środki pieniężne z programów europejskich. Jednym z zadań było przygotowanie własnego wniosku o fundusze. Młodzi jeleniogórzanie mieli mnóstwo pomysłów od Banku Czasu przez Akademię Aktywności na organizacji imprez kulturalnych kończąc.

Dzień czwarty upłynął pod znakiem wypełniania ofert konkursowych rozpisanych przez miasto, a adresowanych do organizacji pozarządowych. Ta część warsztatów odbyła się pod czujnym okiem Małgorzaty Węgrzyniak.
Dziś, w piątek, na uczestników szkolenia czekają zadania związane z doskonaleniem umiejętności pracy w grupie.

Tego dnia zakończy się także pierwszy etap projektu odbywający się w Jeleniej Górze. Za kilka tygodni przedstawiciele TRATWY wrócą jednak do stolicy Karkonoszy, tym razem po to, by namówić przedstawicieli naszych młodzieżowych organizacji do udziału w kolejnym, jeszcze bardziej intensywnym szkoleniu realizowanym we Wrocławiu.

Osoby, które wezmą udział w drugim etapie, będą mogły liczyć na sześciomiesięczny staż w dowolnie wybranej organizacji pozarządowej na terenie Dolnego Śląska. Ponadto przedstawiciele TRATWY już teraz zadeklarowali młodym jeleniogórzanom swoją pomoc przy realizacji ich pomysłów. Pozostaje nam liczyć na to, że naszej młodzieży uda się pozyskać fundusze na realizację swoich planów, bo kreatywności, ambicji oraz zapału do pracy na pewno im nie brakuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
838
Kawa
38%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
10%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group