Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3881
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ćwierć wieku w celi. Bez pobłażania dla zdziczenia

Środa, 22 września 2010, 12:21
Aktualizacja: Czwartek, 23 września 2010, 7:31
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ćwierć wieku w celi. Bez pobłażania dla zdziczenia
Fot. Angela
25 lat za kratami więzienia posiedzi Dawid K., który 6 maja 2009 roku po kłótni z dziewczyną wyszedł z baru i zabił przypadkową ofiarę: Roberta Stankiewicza. Po odwołaniu się skazanego, sprawę ponownie rozpatrzył Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, który utrzymał w mocy wyrok jeleniogórskiego sądu okręgowego.

Prokurator żądał dla sprawcy 25 lat pozbawienia wolności, ale obrona próbowała udowodnić jego niewinność twierdząc, że dowody w sprawie są poszlakowe. Ten argument nie przekonał jednak ani sędziów Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, ani Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Argumentując wymiar kary zasądzonej Dawidowi K. kary sędzia Marek Klebanowicz mówił, że zbrodnia, w której człowiek zabija drugiego człowieka bez żadnego motywu, jest czymś, co wymaga największego potępienia.
– Ludzie pozbawiają życia innych dla pieniędzy, z zemsty, z zazdrości, z nienawiści, ale w tym przypadku brakuje słów, by określić dlaczego Robert Stankiewicz musiał zginąć. Czy to była próżność czy fanaberia oskarżonego? Było to zabicie dla zabicia. Jest to przerażające. Jak można kogoś pozbawić życia na zasadzie „dzisiaj kogoś zabiję”?– mówił sędzia Marek Klebanowicz podczas argumentacji wyroku Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze.

– Z taką sytuacją jeszcze się tutaj nie spotkaliśmy. Tym człowiekiem przypadkowym, który został zabity tragicznej nocy, mógł być każdy z nas, ktoś z naszej rodziny. To czego dopuścił się skazany to jest jakieś zdziczenie. Nie wiem, czy na psychikę tego młodego człowieka wpływ miały hollywoodzkie filmy czy gry, ale przerodziło się to w tragedię. Dlatego sąd uznał, że co do swojego wieku adekwatnego w chwili popełnionego czynu oskarżony zasługuje na najwyższy, najsurowszy wymiar kary. Nie może być pobłażania dla takiego zdziczenia

Wyrok jest prawomocny. Jak mówi sędzia Andrzej Wieja, rzecznik jeleniogórskiego sądu, obecnie skazanemu i obronie przysługuje prawo do kasacji w Sądzie Najwyższym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
72
Tak
76%
Nie
14%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group