Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6256
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cudeńka w Muflonie

Sobota, 13 kwietnia 2019, 6:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 5:56
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Cudeńka w Muflonie
Fot. MDK "Muflon"
W Miejskim Domu Kultury „Muflon” dzieci w wieku 5–15 lat wzięły udział w warsztatach artystycznych, podczas których samodzielnie wykonały przepiękne i harmonijnie skomponowane dekoracje.

Podczas zajęć rozmawiano także o wielkanocnych tradycjach i przygotowaniach do Wielkiej Nocy jako czasie spotkań rodzinnych i dbania o pokoleniowe więzi.

Pod okiem instruktorki Agaty Makutynowicz, z chaosu kolorów i różnorodnych materiałów, krok po kroku powstały drzewka wielkanocne. Dziewczynki szkolące swoje talenty florystyczne, dokonywały świadomych wyborów w duchu minimalizmu. Osiągnięty przez warsztatowiczki artystyczny efekt jest olśniewający, a przy tym zachowuje szlachetną prostotę.

Wykonane prace dzieci zabrały ze sobą do domów dumne, że też mają swój twórczy wkład w rodzinne przedświąteczne przygotowania, a ich drzewka ozdobią stoły w ten wyjątkowy czas.

Profesjonalne prowadzenie zajęć tego typu miało miejsce w MDK „Muflon” po raz czwarty, a większość dzieci, to te, które biorą w nich udział od pierwszej edycji oraz aktywnie uczęszczają na zajęcia w tutejszej pracowni plastycznej. Jeszcze 4 lata temu, prace małych florystek były przeładowane, pstrokate, z czasem dzieci nabyły umiejętności krytycznej oceny w doborze form, barw i składników oraz nauczyły się łączyć ze sobą elementy bardziej uważnie.

Twoja reakcja na artykuł?

12
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group