Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8449
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cuda ze śmieci

Piątek, 26 marca 2010, 16:19
Aktualizacja: Sobota, 27 marca 2010, 17:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Cuda ze śmieci
Fot. TEJO
Wystarczy kilka pustych plastikowych butelek, taśma klejąca, parę deseczek i … ławeczka gotowa. Może niezbyt wygodna, ale dowodząca tego, że z odpadków można robić użyteczne przedmioty.

Dzięki projektowi „RE-cykl-ART.” wiedzą o tym szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy dziś wzięli udział w drugiej odsłonie warsztatów zaproponowanych przez Biuro Wystaw Artystycznych. – Zaprosiliśmy panie Ewę Zwarycz, Agnieszkę Kajper i Marię Orzeszynę, aby pokazały młodzieży różne zastosowania rzeczy, które tylko teoretycznie powinny się znaleźć w koszach z odpadami – mówi Luiza Laskowska z BWA.

Ewa Zwarycz już dwa tygodnie temu pracowała w tym projekcie z jeleniogórską młodzieżą. Panie Agnieszka i Marysia były w BWA po raz pierwszy. A młodzież, podobnie jak gimnazjaliści z „jedynki”, którzy już możliwość uczestnictwa w warsztatach mieli, nie kryła zainteresowania i zadowolenia.

Podzieleni na grupy dziewczęta i chłopcy z pomocą pustych butelek, zużytych płyt kompaktowych, starych klawiatur do komputera, styropianu z opakowań, gazet i mnóstwa innych odpadków, wyczarowywali rozmaite przedmioty. – Jesteśmy nastawieni na wykonanie rzeźb – usłyszeliśmy od jednej z prowadzących, która wraz z podopiecznymi pracowała nad figurką psa. Inni uczniowie robili lampę „Cud natury”. Udanej zabawie Pożytecznych Producentów Piękna, jak nazwały swoją grupę panie instruktorki, nie było końca.

Przy organizacji warsztatów pomogło ministerstwo kultury i budżet miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group