Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5124
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Coś się dzieje na brzydkim skwerze

Poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 8:00
Aktualizacja: 9:49
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Coś się dzieje na brzydkim skwerze
Fot. Ania
Tylko sterta gruzów pozostała po nieczynnej od lat fontannie i zrujnowanym budynku mieszkalnym położonych na gruncie u zbiegu ulic 1 Maja i Kochanowskiego. Czy to zapowiedź inwestycji, która ma nadać nową jakość temu miejscu?

O szpetocie skweru pisaliśmy wielokrotnie. Fontanna nie działała od kilkunastu lat, ławki dawno temu zostały zniszczone, a sam zakątek stanowił miejsce, gdzie wyprowadzano psy za potrzebą. To już przeszłość. W minionym tygodniu rozpoczęły się prace rozbiórkowe zrujnowanych obiektów.

Tymczasem już dwa lata temu zapowiadano rewolucję w tym miejscu. Miał tam powstać nowoczesny pięciokondygnacyjny obiekt mieszkalno-usługowy. W narożniku projektowane są usługi i biura, w budynku znajdzie się również około 80 mieszkań i 80 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i 32 na zewnątrz.

– Projektowany budynek podzielony jest na siedem sekcji. W związku z dużym spadkiem terenu segmenty wzdłuż ulicy Kochanowskiego wznosić się będą schodkowo, a wejścia znajdują się na różnych poziomach – wyjaśniał dwa lata temu współwłaściciel gruntu. Na parterze zlokalizowane miały być lokale usługowe, w tym market z magazynem. Plan projektowanego budynku zbliżony jest do litery C, z wyeksponowanym narożnikiem u zbiegu ulic 1-go Maja i Kochanowskiego.

Czy te plany zostaną zrealizowane? Trudno powiedzieć. Na tablicy informacyjnej widnieje jedynie wieść o prowadzonej rozbiórce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group