Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6534
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Corhydron znów na rynku

Czwartek, 18 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 18 stycznia 2007, 9:53
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Corhydron znów na rynku
Fot. ...
Jelfa może wznowić produkcję leku.

Główny Inspektor Farmaceutyczny uchylił listopadową decyzję o wstrzymaniu obrotu Corhydronem 25 i 100. Preparat ten wróci na rynek w najbliższych dniach. – Nie zaszła potencjalna możliwość zanieczyszczenia linii technologicznej inną substancją lub materiałem wyjściowym. Wyeliminowano też możliwość przypadkowej zamiany fiolek – pisze GIF w oświadczeniu.
- Bardzo się cieszymy z tej decyzji – mówi Marek Wójcikowski, dyrektor generalny Jelfa SA. - Jednocześnie żałuję, że w listopadzie decyzje były wydawane w takim pośpiechu. Być może uniknęlibyśmy wielu nieporozumień. Mamy zbyt zaawansowane technologie i procedury bezpieczeństwa aby umknął nam taki błąd. Robimy wszystko aby nasze produkty ratowały ludzkie życie i to co stało się w listopadzie zeszłego roku było dla nas ogromnym szokiem.
Nadal wstrzymana jest produkcja Corhydronu 250. To właśnie w takiej ampułce znaleziono scolinę, lek stosowany do znieczuleń przy operacjach.
Ile Jelfa straciła przez wstrzymanie produkcji Corhydronu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w najbliższym wydaniu tygodnika Jelonka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group