Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11455
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Coraz więcej seniorów chce się uczyć

Sobota, 14 grudnia 2013, 8:19
Aktualizacja: Niedziela, 15 grudnia 2013, 16:01
Autor: Mea
Jelenia Góra: Coraz więcej seniorów chce się uczyć
Fot. Mea
– Najważniejsze by wyjść z domu i nauczyć się czegoś nowego – mówili seniorzy podczas zajęć komputerowych w Akademii Trzeciego Wieku. Lekcja była ostatnią w tym semestrze, zorganizowaną w ramach programu „Aktywni Seniorzy XXI wieku”. Darmowe nauki były finansowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a dotacja wyniosła ok. 20 tys. zł.

- Jednak już można zgłaszać chęć uczestnictwa w kolejnym semestrze, który ruszy 13 stycznia w Fundacji Aktywni XXI przy ul. Mickiewicza 10/1. W zajęciach mogą wziąć udział seniorzy, ale nie ma ograniczeń wiekowych, nie ma też znaczenia miejsce zamieszkania.

Zajęcia są darmowe. Jeszcze nie wiemy dokładnie, jaki rodzaj lekcji będzie prowadzony. W tym semestrze zajęcia, w których uczestniczyło ok. 25 osób, dotyczyły zdrowego trybu życia, wiedzy ekonomiczno-prawnej, komputerowej, była też gimnastyka i warsztaty artystyczne. Uczestnicy są członkami jeleniogórskiej Akademii Trzeciego Wieku, która funkcjonuje już od 15 lat, a prowadzi ją Fundacja Aktywni XXI – mówiła Jolanta Ratyńska, wiceprezes tej fundacji.

- Chodziłam na wszystkie zajęcia. Ciekawe są lekcje komputerowe, bo nie znałam wcześniej poczty elektronicznej, kiepsko pisałam na klawiaturze, a teraz poszerzyłam swoją wiedzę oraz umiejętności w tym zakresie. Bardzo też podobała mi się gimnastyka, bo były na niej elementy tańca oraz relaksacja. No i poznałam wiele ciekawych osób, dlatego chcę kontynuować naukę w przyszłym semestrze – mówiła Halina Grzesiuk z Jeleniej Góry.

- Na lekcjach z ekonomii i prawa dowiedziałam się o przepisach prawa konsumenckiego. Z wielu możliwości nie zdawałam sobie sprawy, a teraz wiem, jakie prawo ma klient i jak domagać się jego przestrzegania np. podczas reklamacji uszkodzonych produktów. Uczono nas też jak obsługiwać internetowe konto bankowe i robić przelewy – powiedziała Teresa Skupiuk z Jeleniej Góry.

– Z zajęć komputerowych najbardziej przydało mi się poznanie sposobu zgrywania zdjęć z aparatu fotograficznego i technik ich obróbki. Najważniejsze jest jednak, żeby wyjść z domu, spotkać się z innymi ludźmi, porozmawiać, a przy okazji nauczyć się nowych rzeczy – podkreślał Stanisław Zając z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
833
Tak
21%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group