Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9396
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Coraz więcej marketów nad Jedlicą

Czwartek, 30 lipca 2009, 8:34
Aktualizacja: 8:34
Autor: Ola
REGION: Coraz więcej marketów nad Jedlicą
Fot. Ola
Na 20 sierpnia planowane jest otwarcie dyskontu duńskiej sieci Netto w Kowarach. Będzie to już kolejny tego typu sklep samoobsługowy w mieście oferujący produkty w niskich cenach, obok funkcjonujących już: EKO, Carrefour’a Express oraz dwóch Biedronek.

Już 20 sierpnia w gminie Kowary, otworzymy nasz kolejny sklep - informuje zastępca dyrektora Netto Polska i rzecznik prasowy Sławomir Nitek. Sieć Netto ma już 162 sklepy w Polsce, z których pierwszy otwarto w 1995 roku w Szczecinie.

Na dzień otwarcia marketu w Kowarach przewidziane są specjalne promocje oraz inne atrakcje. Około 2 tygodnie przed otwarciem, mieszkańcy gminy otrzymają osobiście informacje w postaci gazetek od sieci Netto.
Budynek marketu o powierzchni ok.660 m² położony jest na rogu ulic, Karkonoskiej i Dworcowej. Powstaje również parking dla 50 samochodów. W samym sklepie będzie zatrudnionych 12 osób (mieszkańców gminy). Ponadto będą stoiska zewnętrzne (z pieczywem, mięsem oraz prasą), gdzie powstanie kilka dodatkowych miejsc pracy.

Jak zwykle opinie mieszkańców odnośnie powstania kolejnego marketu w Kowarach są podzielone. Jedni uważają, że to dawanie zarobku zagranicznemu przedsiębiorcy. Innym fakt ten nie przeszkadza, ponieważ to kolejna inwestycja stwarzająca miejsca zatrudnienia. Takim sporom można przysłuchiwać się na ulicach Kowar dość często, gdy mają ruszyć prace przy budowie nowego „dużego” sklepu. Tymczasem, te które już istnieją, wciąż cieszą się niesłabnąco wysoko frekwencją klientów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group