Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 3 maja
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 11245
Zalogowanych: 80
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Coraz mniej niewielkich sklepów

Poniedziałek, 21 listopada 2011, 15:12
Aktualizacja: 16:04
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Coraz mniej niewielkich sklepów
Fot. RED
Były czasy, że tu zaopatrywali się mieszkańcy nie tylko ulicy Słowackiego, ale i sąsiednich. Niewielki sklep został zamknięty.

Mowa o spożywczym przy ulicy Słowackiego. Działał tu praktycznie „od zawsze” podobnie jak wiele tego typu sklepików w wielu częściach naszego miasta. Do początku lat 90. XX wieku był jedynym sklepem w najbliższej okolicy, zaopatrywali się tu nie tylko mieszkańcy z pobliża. Czynny był do niedawna.

Od pewnego czasu dołączył do placówek, które zamknięto z różnych powodów. Często nie wytrzymały konkurencji marketów. W ich obliczu prowadzenie tego typu sklepów staje się zupełnie nieopłacalne, zwłaszcza w tym rejonie miasta. Tu rynek „podbił” market Intermarche przy ulicy Głowackiego. Ale i on sam będzie miał niebawem konkurenta po sąsiedzku, bowiem najpewniej jeszcze przed świętami otwarty zostanie w pobliżu pawilon sieci Dino. Zaś niewielkie sklepy stają się powoli skansenem wymierającego w Jeleniej Górze drobnego handlu.

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
739
Zofia
36%
Rozalia
14%
Julia
36%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Ile pieniędzy potrzebujesz na emeryturę?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Festiwal Kwiatów na Zamku Książ
 
112
Pożar spod kół pociągu?
 
Kilometry
Google Street View znów w Jeleniej Górze. Miasto trafia do cyfrowego archiwum
 
Aktualności
Schronisko na Hali Szrenickiej zachwyca historią i położeniem
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group