Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2340
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Coraz bliżej zimowej laby

Środa, 11 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:25
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Coraz bliżej zimowej laby
Fot. tejo
Wprawdzie ferie zimowe zaczynają się w poniedziałek, jednak już w piątek i sobotę dzieci i młodzież zaczną wyjazdy na zimowy wakacyjny wypoczynek. O bezpieczeństwie najmłodszych myśli policja.

– Od piątku będziemy kontrolowali autobusy i inne pojazdy, którymi na ferie pojadą młodzi mieszkańcy miasta – zapowiada komisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci dotrą też do miejsc, w których w Kotlinie Jeleniogórskiej będą organizowane zimowiska. Sprawdzą, czy w ich pobliżu można bezpiecznie przejść przez ulicę.

– Apelujemy do rodziców i wychowawców, aby zgłaszali nam wszelkie podejrzenia i nieprawidłowości związane w feryjnym wypoczynkiem – mówi kom. Bagrowska. Pomoże to policjantom sprawdzenia stanu technicznego autobusów, uprawnień i stanu trzeźwości kierujących. Można telefonować pod nr:.075/7520581 lub 075/7520591 oraz 075/7520337.

Policja zorganizuje też punkt kontroli autobusów wyjeżdżających z dziećmi i młodzieżą z Jeleniej Góry i z całego powiatu jeleniogórskiego. Będzie on działał od soboty do końca ferii w godz. 7 – 12 przy dworcu PKS przy ul. Obrońców Pokoju.

Policjanci proszą też rodziców, aby dokładnie sprawdzili, komu powierzają opiekę nad dzieckiem podczas zimowych wakacji.

– Młodzi ludzie, którzy nigdzie nie wyjeżdżają, nie powinni reagować na zaczepki nieznajomych. Lepiej pod nieobecność rodziców nikogo nie wpuszczać do domu, a klucze trzymać w dobrze zamkniętej kieszeni – radzą stróże prawa.

Przestrzegają też przez ślizganiem się po zamarzniętych stawach i gliniankach. Lepiej skorzystać z lodowiska, które niedawno temu otwarto przy ulicy Noskowskiego na osiedlu Zabobrze II.

O możliwości spędzenia ferii bez nudy przypominają miejskie placówki kultury. – Do Młodzieżowego Domu Kultury można zapisać dziecko nawet na jeden dzień. Za 10 złotych gwarantujemy fachową opiekę, dwa posiłki oraz dużo ciekawych zajęć – mówi Danuta Sitek, dyrektor MDK.

Ferie zaczynają się 16 stycznia i potrwają do 29 w województwach Dolnośląskim, Łódzkim, Mazowieckim, Opolskim oraz Zachodniopomorskim.
Od 23 I do 5 II będą wypoczywali uczniowie z Podlaskiego. W dniach od 30 stycznia do 12 lutego – z Lubelskiego, Podkarpackiego, Pomorskiego, Śląskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego. Najpóźniej, bo dopiero 13 lutego ferie zaczną się w Kujawsko-Pomorskiem, Lubuskiem, Małopolskiem, Świętokrzyskiem oraz Wielkopolskiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group