Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2390
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Coraz bliżej pociągu do Czech

Środa, 11 marca 2009, 16:37
Aktualizacja: 16:39
Autor: Mar
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła przetarg na rewitalizację linii kolejowej Jelenia Góra – Jakuszyce na odcinku Szklarska Poręba Górna – Granica Państwa.

Firmy które podejmą się tego zadania na złożenie oferty mają czas do 23 marca. Zaplanowany do remontu odcinek jest drugą linią przejętą przez samorząd województwa Dolnośląskiego. Stan techniczny infrastruktury, podobnie jak w przypadku rewitalizowanej linii do Trzebnicy, wymaga pełnego remontu.

Samorząd wojewódzki przejął tę linię w listopadzie 2007 roku, a od maja ubiegłego roku ten, tak ważny dla turystyki transgranicznej odcinek, znajduje się w trwałym zarządzie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

W listopadzie ubiegłego roku DSDiK wykonała dokumentację techniczną tego odcinka, wraz zaleceniami remontowymi i wstępnym kosztorysem. DSDiK złożyła też wniosek o dofinansowanie remontu linii kolejowej nr 311 do Programu Operacyjnego Wspólnoty Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska. Wniosek został przyjęty a DSDiK został liderem tego projektu, który będzie realizowała wspólnie ze stroną czeską, czyli Czeskimi Kolejami Państwowymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group