Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 4643
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Coraz bliżej do IV Karkonoskiego Festiwalu Światła

Czwartek, 29 grudnia 2011, 9:18
Aktualizacja: 9:20
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Coraz bliżej do IV Karkonoskiego Festiwalu Światła
Fot. RED
Impreza, zyskująca coraz większą popularność, jest obejmowana patronatami przez opiniotwórcze instytucje i stowarzyszenia.

Czwarta już edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13 – 15 stycznia 2012 roku. Areną imprezy będą głównie Cieplice, zaś jeleniogórskim akcentem będzie wystawa „Światło i materia” zorganizowana w Muzeum Karkonoskim. W programie – jak co roku – pokazy iluminacji, tak zwany mapping (projekcje świetlne na elewacjach budynków szkoły muzycznej, pawilonu „Lalka” oraz Zdrojowego Teatru Animacji), a także spektakl „Stworzenie świat(ł)a” w cieplickim Kościele Zbawiciela.

Nowością będzie dyskoteka na kolorowym lodzie (na lodowisku przy II LO im. Norwida), a także zawody narciarsko-snowboardowe „Jibbing day” rozegrane w sobotę, 14 stycznia na placu Kombatanta. Nie zabraknie tradycyjnych życzeń w postaci lampionów do nieba, oraz innych atrakcji, prelekcji, wystaw i pokazów.

Patronat nad tym przedsięwzięciem przyjął Polski Komitet Oświetleniowy, a kolejne stowarzyszenie – Związek Miast Polskich – potwierdziło, że zamierza to właśnie zrobić. Deklaracja ZMP jest szczególnie ważna, bowiem kilka miejscowości polskich usiłuje organizować podobne przedsięwzięcia, mając na to nierównie większe fundusze.

Dzięki Politechnice Wrocławskiej i kontaktom z niemieckimi miastami, w Jeleniej Górze, w okresie festiwalu przeprowadzona będzie pierwsza konferencja popularno-naukowa, w której wezmą udział inżynierowie zajmujący się światłem w miastach. – Oznacza to, że znowu jesteśmy krok przed innymi, którzy ewentualnie oświetlą na jakiś czas najpiękniejsze swoje budynki. My zyskamy trudną do przecenienia wiedzą na ten temat i tym samym asumpt do harmonijnego rozwoju Festiwalu w przyszłości – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group