Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4803
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Coraz bliżej aquaparku w fabryce

Piątek, 6 czerwca 2008, 9:16
Aktualizacja: 9:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Coraz bliżej aquaparku w fabryce
Powstanie parku rozrywek wodnych diametralnie odmieni oblicze tego zakątka Cieplic.
Fot. TEJO
Znany do tej pory z produkcji maszyn zakład w Cieplicach będzie miał częściowo nową rolę. Nie jest wykluczone, że w ciągu trzech lat powstanie na jego części park wodny na bazie źródeł termalnych.

Uchwalona przez poprzednią radę miasta lokalizacja cieplickiego Aquaparku przy ulicy Dolnośląskiej budzi dziś uśmiech ironii samorządowców. – Nie dość, że daleko od centrum uzdrowiska, to jeszcze trzeba tam doprowadzać wodę ze źródeł – mówią.

Za to coraz bardziej realnych kształtów nabiera projekt wybudowania zespołu basenów na terenie PM Poland graniczącym z Parkiem Zdrojowym. To kilka minut spacerkiem od placu Piastowskiego w bezpośrednim sąsiedztwie uroczego krajobrazu uzdrowiskowej części Jeleniej Góry.

Koszt budowy to blisko 60 milionów złotych. Samego miasta nie stać na taką inwestycję i szuka partnerów. Mieli to być partnerzy z Niemiec. Ale wsparcie może nadejść także od podmiotów rodzimych. Samorządowcy poprosili o dotację Polską Organizację Turystyczną. Część pieniędzy można będzie pozyskać z budżetu marszałkowskiego. Władze miasta dążą do tego, aby baseny były ośrodkiem non profit.

Jeśli aquapark powstanie, będzie to wiekopomny sukces rządzących miastem. O placówce mówi się bowiem od ponad 10 lat. Powstało kilkanaście projektów, wyznaczono kilka lokalizacji. A baseny wciąż są pojęciem wirtualnym. Te w byłej Fampie mają składać się z części krytej i otwartej, w której można by się było kąpać nawet w chłodnych porach roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group