Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7968
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Codzienne sprzątanie

Poniedziałek, 30 maja 2016, 7:52
Aktualizacja: 7:56
Autor: MPGK
Jelenia Góra: Codzienne sprzątanie
Fot. MPGK
– Jesteśmy w Jeleniej Górze od dwóch dni – mówią kuracjusze z Freiburga (na zdjęciu). – Nie zdążyliśmy poznać miasta, ale jedno, co nam się rzuciło w oczy, to panujący w nim porządek. Plac Piastowski i parki są czyste i bardzo ładne.

Nad porządkiem w Parku Zdrojowym i w Parku Norweskim, a także w całych Cieplicach, oprócz osób odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, czuwają codziennie dwie pracownice MPGK. Rozpoczynają pracę o godz. 6.00 a kończą o godz. 14.00.

- Wszystko jedno, czy praży słońce, czy leje deszcz - my musimy opróżnić ze śmieci wszystkie kosze i włożyć do nich nowe worki - opowiada Wanda Borowiec z MPGK. - W parkach koszy jest w sumie 400, a w okolicznych uliczkach pewnie dodatkowo nie mniej niż sto. Jest co robić! Zimą sprzątamy dwa razy w tygodniu.

W śmietniczkach w parkach „królują” butelki po gazowanych napojach i papierki po lodach. Na uliczkach kurortu dominują butelki po piwie, a czasem zdarzają się także… psie odchody.

W centrum miasta i na Zabobrzu kosze wzdłuż ulic opróżniane są przy okazji wywożenia śmieci. Niemniej jednak jedna - dwie osoby każdego dnia usuwają ręcznie śmieci z trawników i chodników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group