Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14618
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co zrobić z gałęziami?

Wtorek, 8 marca 2022, 6:08
Autor: WAC
Jelenia Góra: Co zrobić z gałęziami?
Fot. Czytelnik
Co mam zrobić z gałęziami drzew owocowych i iglaków pozostałych po porządkach w ogrodzie, których Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej nie chce ode mnie odebrać? - pyta pan Paweł z Jeleniej Góry.
Po uporządkowaniu ogrodu zebrałem ok. 10 metrów sześciennych gałęzi z drzew owocowych i iglastych - mówi nasz Czytelnik. - MPGK odmówiło mi przysłania kontenera, który chciałem zamówić telefonicznie i za to zapłacić. Pan, z którym rozmawiałem telefonicznie tłumaczył się, że firma zajmująca się odbieraniem odpadów stwierdziła, że nie będzie przyjmować gałęzi, bo nie ulegają rozkładowi. Teraz mam z nimi kłopot, bo zgodnie z przepisami nie mogę ich spalić ani wywieźć do lasu.
Instalacja, do której MPGK oddaje odpady biodegradowalne nie przyjmuje gałęzi, konarów, pniaków, karp czy innych zdrewniałych po przycince lub wycince części drzew - wyjaśnia rzecznik prasowy MPGK Zbigniew Rzońca. - Zatem odmowa przyjęcia przez pracownika była prawidłowa. Przyjęcie do PSZOK jest możliwe wyłącznie po rozdrobnieniu. Sytuacja jest niezależna od MPGK, które w związku z nałożonymi wymaganiami instalacji, musi się do nich stosować pod rygorem nieprzyjęcia, a w konsekwencji nawet wstrzymania odbiorów odpadów biodegradowalnych. Ta sama sytuacja dotyczy wyrzucania przez mieszkańców odpadów w opakowaniach foliowych, niezależnie od tego czy są one biodegradowalne, czy nie. Gałęzie z ogrodu można wykorzystać na kompost, jako podpałkę do kominka na zimę lub wysuszyć i zostawić na ognisko - radzi rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

7
5%
Cieszy
38
25%
Hahaha
5
3%
Nudzi
2
1%
Smuci
35
23%
Złości
66
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (86)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
472
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group