Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5714
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Co zrobić, by na Zabobrzu było bezpieczniej

Czwartek, 12 kwietnia 2012, 11:05
Aktualizacja: Piątek, 13 kwietnia 2012, 8:14
Autor: 112
JELENIA GÓRA: Co zrobić, by na Zabobrzu było bezpieczniej
Fot. MT
W sali konferencyjnej Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyło się spotkanie kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze z Radą Nadzorczą Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Omówiono rozwiązania, które przyczynią się do podniesienia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Policjanci omówili założenia programów , tzw. bezpieczeństwa przestrzennego na osiedlach oraz w szkołach. Przekazali zarządcom budynków kilka prostych wskazówek, które mogą ograniczyć przestępczość, wandalizm, i tym samym zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie w ich mieszkaniach i w okolicach ich budynków.

Wskazali rozwiązania, które przy niskich nakładach finansowych przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na osiedlach, jak również do poprawy ich wyglądu. Propozycje spotkały się z aprobatą przedstawicieli spółdzielni. Uzgodniono również, że policjanci będą uczestniczyć  w spotkaniach rad osiedlowych, gdzie będą służyć pomocą mieszkańcom – informuje podisnpektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Jednym  z  problemów poruszonych na spotkaniu było niszczenie mienia poprzez np. malowanie na elewacjach budynków, tzw. graffiti. Policjanci poinformowali o konieczności występowania przez właścicieli z  żądaniem naprawienia szkody od osoby, która dopuściła się tego czynu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group