Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 2419
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co z Wielkim Piątkiem?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 maja 2019, 16:39
Aktualizacja: 17:05
Autor: Jelonka.com & TV Dami
Temat wolnego od pracy Wielkiego Piątku co jakiś czas powraca. Na razie projekt takiej ustawy jest w sejmowej zamrażarce. Za nami już tegoroczna Wielkanoc, ale czy w następnym roku Wielki Piątek (jak w wielu krajach unijnych) powinien być wolny? Co tym sądzą jeleniogórzanie? O tym w programie „Maraton subiektywności”.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
43%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~minisyran 3-05-2019 16:59
Wielki piątek jest tam wolny,lecz pracujący poniedziałek
~ 4-05-2019 1:59
ogromny koszt dla gospodarki to przede wszystkim nie gospodarni politycy (mam na myśli wszystkich od 1990r) i możecie sobie zasuwać 24/7 i tak nic to nie da a tylko nie potrzebnie się natyracie i życie zmarnujecie a życie jest tylko jedno i bardzo krótkie
~Kot 4-05-2019 12:43
Wielki Piątek jest w AC Milan !!!
~Polak pracujący fizycznie 4-05-2019 16:18
Ktoś kto pracuje tylko na ranne zmiany 8 godzin od PN-PT zawsze powie że powinno się pracować więcej. Co by powiedział jeśli by weszła ustawa że każda państwowa instytucja musi być czynna w tych godzinach co pracują inni obywatele państwa. Czyli soboty, niedziele, praca na nocne zmiany itd. Urzędy czynne dla innych w nocy i weekendy. Oraz każdy pracodawca ma być dostępny jeśli jego zakład pracy wykonuje pracę w godzinach nocnych to też musi być kadra zarządzająca aktywna w pracy. Mówi się o równouprawnieniu dla wszystkich to jeśli urzędnik chce zrobić zakupy w niedziele o 21.00 to dlaczego sprzedawca nie może iść do urzędu też w tych godzinach. Jeśli to urzędnik jest jego pracownikiem bo dla niego pracuje i po to jest jego stanowisko stworzone, bez pracowników wykonujących prace fizyczne lub umysłowe w celu produkcji, handlu itp. urzędnicy nie są potrzebni. Utrzymują się z ich podatków. Powinno być więcej dni wolnych np soboty tak aby pracownik miał tyle samo godzin pracy a sklep tylko na tym zyska. Każdy dzień to nie są koszty, to są oszczędności podam przykład sklepu. Nie potrzebne w tym dniu opłacać dodatkowej ochrony, sprzątania itd, zużywać energii elektrycznej, wody i sprzętu itd. Ludzie chodzą po sklepach bo nie mają co ze sobą zrobić, 50% klientów nic nie kupuje lub kupi jedną zbędną rzecz a może się przyda bo już przyślijmy do sklepu to coś kupimy. Wszystko co chcieli kupić mogą zrobić w 1-2 dni a chodzą tygodniami bo czynne i połazimy sobie z nudy, zamiast odpoczywać w parku z rodziną. Sklepy stają się parkami do zwiedzania. W Polsce i tak brakuje rąk do prac
~ABIS 4-05-2019 18:12
Sklepy w weekend to moda nie potrzeba. Przed UE sklepy rzadko były czynne w soboty i tylko godziny ranne a ludzie żyli nie poumierali z tego powodu. Pracodawca nic nie traci tylko zyskuje. Koszt się zmniejszyły jeśli sklep czynny mniej godzin. Dlaczego sklepy chcą mieć otwarte w weekend, bo konkurencja im nakazuje. jeśli wszystkie zamkniemy w weekendy to czy sprzedadzą mniej? Nie bo i tak kupimy tyle samo chleba, odzieży, czy wyposażenia do domu. Zrobimy to w tygodniu bo sklepy i tak są długo czynne ale klientów mniej bo ich przyzwyczajono do zakupów w weekend. Państwo tylko na tym traci, ludzie siedzą w pracy w sklepach nawet jeśli się nic nie sprzedaje bo konkurencja ma też czynne. To wyrzucanie pieniędzy w błoto. W innych państwach np Czechy w weekend mało kto handluje a ludzie i tak tyle samo kupują więc sklepy na tym nie tracą tylko zyskują. Mniejsze koszty to większy zysk i lepsze zarobki również dla pracowników. Sklepy są czynne nawet nocami. Klientów w tygodniu jest mniej bo po co kupować w tygodniu jeśli można połazić w weekend i tak nie mamy co ze sobą zrobić. Kto na tym zyskuje? Tylko wielki markety Niemieckie czy Francuzie bo mały polski sklepik nie będzie czynny w weekend . Normalny polak też chce odpocząć a tak to musiał by zatrudniać dodatkowe osoby. Z tego powodu wiele polskich 1 osobowych firm upadło. Czy komuś przeszkadzają mali sklepikarze? To są w 90% Polacy, Po co im odbierać prace i wysyłać ich na niewolnictwo do marketu. Niemcy przegrali niby wojnę ale i tak nas zniewolili.
~Ja 5-05-2019 23:10
A co z Wielką Sobotą, w którą do tej pory sklepy były czynne? Krócej, ale czynne. Gdzie wszystkie zombie spędzą rano czas, jak nie w galerii?
~AD 966 12-05-2019 21:04
co tam Wielki Piątek, kler niech blaga o przebaczenie za grzechy;film reportaż,TylkoNieMówNikomu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group