Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2566
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z tymi śmieciami?

Środa, 14 czerwca 2017, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Z–R
Jelenia Góra: Co z tymi śmieciami?
Fot. użyczone
Uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji organizowanej przez Krajową Izbę Gospodarki Odpadami dyskutowali w Łomnicy na temat systemów gospodarki odpadami w gminach. Współgospodarzem konferencji było Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

Dwudniowa konferencja pod honorowym patronatem samorządowych organizacji: Związku Miast Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP oraz Unii Metropolii Polskich, zgromadziła blisko 100 osób. Wśród zaproszonych gości byli również Prezydent Jeleniej Góry wraz z zastępcą.

Konferencję podzielono na panele tematyczne. W pierwszym dniu konferencji poruszone zostały zagadnienia dotyczące aktualnej sytuacji spółek samorządowych i zarządzania systemem gospodarki odpadami w gminach. Przedstawiono dotychczasowe doświadczenia z pierwszych wdrożeń modelu „In house” w gospodarce odpadami.

Odbyły się także wykłady na temat finansowania inwestycji i finansowo-ekonomicznych aspektów planowania inwestycji w sektorze gospodarki odpadami. W drugim dniu konferencji Prezes MPGK w Jeleniej Górze, Włodzimierz Mirosław Stasiak przedstawił usługi świadczone w ramach modelu in house na rzecz miasta. Omówił także najnowsze rozwiązania zastosowane w przedsiębiorstwie oraz opisał plany na najbliższą przyszłość. Istotnym tematem konferencji, była prezentacja przedstawiciela europejskiej organizacji Municipal Waste Europe, dotycząca obecnych i planowanych uregulowań prawnych w Unii Europejskiej oraz propozycje rozwiązań systemowych mających wpływ na poziomy recyklingu i odzysku odpadów komunalnych. Konferencja stała się też okazją do wymiany doświadczeń między przedstawicielami samorządów, przedsiębiorstw komunalnych i firm komercyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group