Środa, 24 czerwca
17°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Co z tymi śmieciami?

Audio

Czytaj na głos

Autor: Z–R 1 min czytania

Uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji organizowanej przez Krajową Izbę Gospodarki Odpadami dyskutowali w Łomnicy na temat systemów gospodarki odpadami w gminach. Współgospodarzem konferencji było Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

reklamy
reklamy

Dwudniowa konferencja pod honorowym patronatem samorządowych organizacji: Związku Miast Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP oraz Unii Metropolii Polskich, zgromadziła blisko 100 osób. Wśród zaproszonych gości byli również Prezydent Jeleniej Góry wraz z zastępcą.

Konferencję podzielono na panele tematyczne. W pierwszym dniu konferencji poruszone zostały zagadnienia dotyczące aktualnej sytuacji spółek samorządowych i zarządzania systemem gospodarki odpadami w gminach. Przedstawiono dotychczasowe doświadczenia z pierwszych wdrożeń modelu „In house” w gospodarce odpadami.

Odbyły się także wykłady na temat finansowania inwestycji i finansowo-ekonomicznych aspektów planowania inwestycji w sektorze gospodarki odpadami. W drugim dniu konferencji Prezes MPGK w Jeleniej Górze, Włodzimierz Mirosław Stasiak przedstawił usługi świadczone w ramach modelu in house na rzecz miasta. Omówił także najnowsze rozwiązania zastosowane w przedsiębiorstwie oraz opisał plany na najbliższą przyszłość. Istotnym tematem konferencji, była prezentacja przedstawiciela europejskiej organizacji Municipal Waste Europe, dotycząca obecnych i planowanych uregulowań prawnych w Unii Europejskiej oraz propozycje rozwiązań systemowych mających wpływ na poziomy recyklingu i odzysku odpadów komunalnych. Konferencja stała się też okazją do wymiany doświadczeń między przedstawicielami samorządów, przedsiębiorstw komunalnych i firm komercyjnych.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na zmywaku - dorywcza w weekendy od zaraz Poszukujemy osoby do pracy w weekendy na zmywaku w hotelu Termy Karkonosze w Staniszowie. Praca od zaraz. Twój zakres obowiązków -dbanie o o… Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Szukamy kucharzy z pasją i dobrym humorem! Do naszego zespołu poszukujemy osób na stanowiska: • Kucharz Śniadaniowy • Kucharz Bufetowy • Kucharz A la Carte Praca w Staniszowie, ul. Zdr… Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka