• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 16:02
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 6078
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Co z tymi śmieciami?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 czerwca 2017, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Z–R
Fot. użyczone
Uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji organizowanej przez Krajową Izbę Gospodarki Odpadami dyskutowali w Łomnicy na temat systemów gospodarki odpadami w gminach. Współgospodarzem konferencji było Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

Dwudniowa konferencja pod honorowym patronatem samorządowych organizacji: Związku Miast Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP oraz Unii Metropolii Polskich, zgromadziła blisko 100 osób. Wśród zaproszonych gości byli również Prezydent Jeleniej Góry wraz z zastępcą.

Konferencję podzielono na panele tematyczne. W pierwszym dniu konferencji poruszone zostały zagadnienia dotyczące aktualnej sytuacji spółek samorządowych i zarządzania systemem gospodarki odpadami w gminach. Przedstawiono dotychczasowe doświadczenia z pierwszych wdrożeń modelu „In house” w gospodarce odpadami.

Odbyły się także wykłady na temat finansowania inwestycji i finansowo-ekonomicznych aspektów planowania inwestycji w sektorze gospodarki odpadami. W drugim dniu konferencji Prezes MPGK w Jeleniej Górze, Włodzimierz Mirosław Stasiak przedstawił usługi świadczone w ramach modelu in house na rzecz miasta. Omówił także najnowsze rozwiązania zastosowane w przedsiębiorstwie oraz opisał plany na najbliższą przyszłość. Istotnym tematem konferencji, była prezentacja przedstawiciela europejskiej organizacji Municipal Waste Europe, dotycząca obecnych i planowanych uregulowań prawnych w Unii Europejskiej oraz propozycje rozwiązań systemowych mających wpływ na poziomy recyklingu i odzysku odpadów komunalnych. Konferencja stała się też okazją do wymiany doświadczeń między przedstawicielami samorządów, przedsiębiorstw komunalnych i firm komercyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ciemny lud da radę 14-06-2017 10:41
Spora grupa osobników w tym kraju nie ma problemu ze śmieciami.Można do rzeki,do lasu,sąsiadowi na pole,można spalić w piecu nocą.Są pomysłowi i kontynuują prastarą Polska tradycję przekazywaną z dziada pradziada.
~michall 14-06-2017 11:54
w okolicy Jeleniej Góry nie ma innego miejsca jak Lomnica -zamek do przeprowadzania konferencji,kolesiostwo obcych
~jacy bogaci oczyszczający 14-06-2017 19:36
Spostrzeżenia dzisiejszego poranka .Jedzie pomarańczowe auto z kogucikie w tym samym kolorze na dachu.Podjeżdźa pod kosz na śmieci ,na przystanku MZK.z tyłu auta żółte migajace dodatkowe światło.Z prawej strony otworzyły sie drzwi furgonu wysiadł męższczyzna zdjął kosz ,śmieci wyrzucił na pakę furgonu nastepnie umocował pusty kosz i odjechali.Po drugiej stronie ulicy był drugi kosz pełen śmieci ,wystarczyło tylko zrobić dodatkowo kilka kroków tj.szerokosć jezdni by opróżnić lewą stronę i tak wąskiej uliczki.Pracujcie tak dalej chyba najlepiej wam placą za kilometrówki przejechane.Bogate są te siły oczyszczajace miasto z naszych pieniędzy.Może to taka śmiecowa atrakcja turystyczna!!!!
~szyścioszek 15-06-2017 12:06
Jelenia Góra nie radzi sobie ze śmieciami zalegającymi na ulicach i przy ogólnodostępnch pojemnikach na odpady. Nie wystarcza te ciągłe spotkania władz i dyskusje ,potrzebne są konkratne działania.Chciałam poruszyć bardzo przykry problem "plagi gołębi" na Zabobrzu przy głównej ulicy Różyckiego gdzie bród i smród nie do przyjęcia. A może by zainteresować Sanepid w mieście bo jest to zagrożenie dla dzieci.
~kk 15-06-2017 15:59
Jak beda takie ceny to Asy beda pelne kosrzyca kto ustala ten cennik paranoja

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group