Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 5633
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z tym podświetleniem?

Środa, 14 sierpnia 2019, 6:16
Aktualizacja: Piątek, 16 sierpnia 2019, 10:15
Autor: WAC
Jelenia Góra: Co z tym podświetleniem?
Fot. Czytelnik
Czy możecie wyjaśnić, dlaczego wiele spośród żarówek mających podświetlać ratusz oraz kamienice na Placu Ratuszowym od dawna nie świeci? – pyta w mailu do naszej redakcji pan Artur (dane do wiadomości redakcji).
Na przestrzeni minionych kilku lat zauważyłem, że nasze Miasto, które owo podświetlenie zamontowało, nie wymienia uszkodzonych żarówek - mówi nasz Czytelnik. - Obecnie niesprawnych jest kilka żarówek podświetlających ratusz oraz większość żarówek podświetlających pięć kamienic dookoła Rynku (numery 4, 14, 27, 43, 51). Jedyne sprawne podświetlenie posiada kamienica nr 18. Nie napawa radością fakt, że Miasto nie zwraca uwagi na bieżące utrzymanie tego, co samo stworzyło, aby ożywić jeleniogórski rynek.
Sprawa systemu oświetlenia centrum miasta (nie tylko Placu Ratuszowego, ale też ciągu ulic Konopnickiej i 1 Maja oraz odcinków kilku innych) jest przedmiotem opracowania mającego na celu wyeliminowanie wszystkich nieprawidłowości, w tym i takich, których początki sięgają lat 80-tych ub. wieku i nigdy nie były usunięte - mówi Cezary Wiklik z Urzędu Miasta. - Projekt, nad którym teraz pracują służby ma kompleksowo rozwiązać te problemy, w tym rozstrzygnąć o losie lamp, które przez kilka dekad stanowiły de facto ozdobę, bo nie zostały podłączone do sieci. Te problemy będą rozwiązywane w nowej już sytuacji formalno-prawnej, to znaczy wynikającej z istnienia wspólnot mieszkaniowych w dawnych obiektach będących wcześniej własnością komunalną, stąd proces uzgodnień właścicielskich będzie dłuższy. Niezależnie od tego awarie oświetlenia istniejącego są usuwane na bieżąco.

Twoja reakcja na artykuł?

9
30%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
4
13%
Smuci
4
13%
Złości
12
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
695
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group