Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7024
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Co z tym mostem przed Czernicą?

Sobota, 1 marca 2014, 8:01
Aktualizacja: Niedziela, 2 marca 2014, 7:51
Autor: Mea
Region: Co z tym mostem przed Czernicą?
Fot. Mea
– Most na drodze przed Czernicą jest źle remontowany – alarmuje Czytelnik. – To jedynie naprawa awaryjna obiektu, który groził zawaleniem – tłumaczy Krzysztof Sobała, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

– Pracownicy wykopują dziury w nawierzchni i zasypują gruzem z zaprawą cementową. Brakuje przezbrojenia, rozbierany jest mur, a w jego miejsce stawiany nowy, który nie łączy się z pozostałymi murami. Brakuje zabezpieczenia tego miejsca i znaków ostrzegawczych dla kierowców – pisze Czytelnik.

Prace naprawcze mostu trwają od tygodnia, a ich zakończenie planowane jest w ciągu dwóch tygodni.

- To kamienny most poniemiecki, po wojnie poszerzony o wsporniki, które są już zniszczone. Ponadto przez deszczówkę i nacisk jeżdżących tędy pojazdów wybrzuszyły się mury oporowe. Zrobiły się dziury w drodze. Stan obiektu był tak zły, że mieliśmy do wyboru, albo go zamknąć, albo dokonać tymczasowej naprawy - wyjaśnia Krzysztof Sobała.

- To nie jest konstrukcja żelbetonowa, by były potrzebne zbrojenia. Ustawione są odpowiednie znaki informujące kierowców o robotach. Droga biegnąca przez most jest przejezdna wahadłowo – dodaje.

Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze nie ma obecnie pieniędzy na gruntowny remont przeprawy. – Obiekt wymaga przebudowy i dostosowania do unijnych przepisów, które narzucają nośność do 40 ton, by mogły nim przejeżdżać samochody o większym ciężarze. Obecnie jego nośność to jedynie 20 ton – podkreśla Krzysztof Sobała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group