Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10365
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Co z termomodernizacją szkoły?

Wtorek, 12 czerwca 2018, 7:30
Aktualizacja: Środa, 13 czerwca 2018, 7:59
Autor: WAC
Mysłakowice: Co z termomodernizacją szkoły?
Fot. WAC
Samorząd Mysłakowic wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego o zwiększenie dotacji na wykonanie termomodernizacji Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. Stało się tak, gdyż oferty jakie wpłynęły na realizację tego zadania od wykonawców przekraczają pulę środków posiadaną przez Urząd Gminy.

Otwarcie ofert przetargowych na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Łomnicy odbyło się w miniony piątek (8.06). Jest to już drugi przetarg organizowany przez gminę Mysłakowice na powyższe zadanie. Jak się okazało, najniższa cena ofertowa, którą zaproponowali wykonawcy wyniosła 8,6 miliona złotych i jest wyższa od planowanej o 1,4 mln zł.

- To tylko potwierdza regułę, że bieżący rok jest specyficzny na rynku usług budowlanych. Ceny są wyższe o ok. 20 procent niż w roku poprzednim – mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. – Dlatego wystąpiliśmy do Urzędu Marszałkowskiego o zwiększenie kwoty wsparcia. W najbliższych dniach dokonamy też analizy budżetu w poszukiwaniu dodatkowych środków – informuje wójt.

Przypomnijmy. Wartość planowanych prac w Szkole Podstawowej w Łomnicy wynosi około 7 milionów złotych. Środki te w dużym stopniu pochodzą z funduszy unijnych, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Aglomeracji Jeleniogórskiej. Poza ociepleniem całego kompleksu zostaną też między innymi zamontowane nowe okna, wymienione źródło ciepła oraz założone baterie fotowoltaiczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
757
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group