Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 8575
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z połączeniem MDK i MOS? Radni zdecydowali

Wtorek, 28 czerwca 2016, 10:14
Aktualizacja: Piątek, 22 lipca 2016, 13:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Co z połączeniem MDK i MOS? Radni zdecydowali
Fot. Przemek Kaczałko
Plan utworzenia Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego już od początku ostatniej przed wakacjami (28.06) sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry wzbudzał emocje. Przed przyjęciem porządku obrad radny Piotr Iwaniec złożył wniosek o wykreślenie tego punktu, jednak w głosowaniu zabrakło jednego głosu.

Za zdjęciem połączenia Międzyszkolnego Ośrodka Sportu i Młodzieżowego Domu Kultury z planu wtorkowej sesji głosowało 11 rajców: Iwaniec, Jezierski, Kubicki, Łojek, Miedziński, Rypiński, Sikora, Szklarska, Szymański, Wrotniewski i Ziętek. Za pozostawieniem tego punktu byli: Bałkowska, Dziedzic, Kusiak, W. Łużniak, Wachowicz-Makieła, Wójcik.

Do przeforsowania wniosku przewodniczącego Komisji ds. Młodzieży zabrakło więc jednego głosu, ale warto zaznaczyć, że czwórka radnych była w tym momencie nieobecna: Chadży, Ładziński, Ragiel oraz Kroczak. Ostatni z wymienionych kilka minut później pojawił się na sali obrad.

Gdy przyszedł czas na punkt 5. w sprawie, którą od kilku lat próbują wcielić w życie służby prezydenta Zawiły, przewodniczący komisji stałych Rady Miejskiej: Kultury, Oświaty i Wychowania oraz ds. Młodzieży – poinformowali, że opinie każdego z tych ciał były negatywne. Pod nieobecność Anny Ragiel, stanowisko komisji oświaty przedstawiła Janina Ziętek, która zaznaczyła, że podczas posiedzenia padła inna propozycja rozwiązująca kwestię lokalizacji MDK, którą przybliżył radny Iwaniec. Chodziło o przeniesienie Młodzieżowego Domu Kultury z ul. Skłodowskiej-Curie do budynku należącego do JCK przy ul. 1 Maja 60. W odpowiedzi prezydent podkreślił, że w uchwale nie ma mowy o lokalizacji nowego zespołu placówek (choć oficjalnie proponuje, by był to budynek przy Szkole Podstawowej nr 13), ale opozycyjni radni byli za pozostawieniem autonomiczności MDK, więc nadal nie dali się przekonać.

W głosowaniu za połączeniem MDK i MOS głosowało 8 radnych: Stanisław Dziedzic, Wojciech Łużniak, Danuta Wójcik (klub prezydenta RZJG), a także Krzysztof Kroczak, Bożena Wachowicz-Makieła (klub PO) oraz Robert Obaz, Piotr Paczóski (klub SLD). Od głosu wstrzymali się: Piotr Iwaniec, Konrad Sikora (klub PO) i Anna Bałkowska (klub prezydenta), a przeciwni utworzeniu Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego było 9 radnych: Dawid Jezierski, Oliwer Kubicki, Ireneusz Łojek, Józef Rypiński, Rafał Szymański, Janina Ziętek (wszyscy klub PiS) i radni klubu PO: Leszek Wrotniewski, Piotr Miedziński, Alicja Szklarska.

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
66
Plac Ratuszowy
8%
Plac Piastowski
55%
Wolę miejskie parki
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group