Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10666
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z obiecanym obiektem hotelowym w Sobieszowie?

Wtorek, 16 maja 2017, 8:11
Aktualizacja: Środa, 17 maja 2017, 7:26
Autor: Joanna
Jelenia Góra: Co z  obiecanym obiektem hotelowym w Sobieszowie?
Fot. Archiwum
Na terenie po byłym basenie przy ulicy Łazienkowskiej w Sobieszowie miał powstać nowy obiekt hotelowy z basenem. Do tej pory nie powstało nic. Właściciel terenu, firma „Bart” jak stanowi zapis w akcie notarialnym, musi wywiązać się ze zobowiązania zabudowy terenu w ciągu siedmiu lat od podpisania aktu . Wykonanie przez firmę z tego zadania będzie egzekwowane.

- Co dalej z zagospodarowaniem terenu po byłym basenie przy ulicy Łazienkowskiej w Sobieszowie ? Miał powstać kompleks hotelowy z basenem a tymczasem, ponownie w tym miejscu zrobiło się skupisko miejscowych kloszardów. Strach przechodzić koło tego miejsca – poinformował jeden z naszych Czytelników. – Co z obietnicą zainwestowania w ten rejon i stworzenia dodatkowych atrakcji oraz miejsc pracy? Mija już parę lat a nadal nic się nie dzieje – mówi.

Trzy lata temu rozpoczęły się na tym gruncie prace porządkujące obszar pod zabudowę. Teren został wysprzątany przez właściciela, firmę „Bart”, która zamieniła się z miastem. Przypomnijmy, że firma „Bart” początkowo była w posiadaniu gruntu przy ulicy Klińskiego i Górnej, natomiast zamieniła się na teren po byłym kąpielisku w Sobieszowie, który należał do miasta. Udało się ustalić, że zapis aktu notarialnego stanowi o obowiązku zabudowy terenu w okresie 7 lat od podpisania aktu, a nie 4, jak podawano we wcześniejszych informacjach.

To oznacza, że właściciel terenu, czyli firma „Bart” ma obowiązek budowy tego obiektu w okresie do 2021roku . Zobowiązanie to będzie egzekwowane. Firmie na wykonanie zabudowy terenu zostały jeszcze 4 lata. Podobno obiekt ma powstać i w tej kwestii nic się nie zmieniło. Niestety, na chwilę obecną nie widać nawet przygotowań do budowy. Teren jest zarośnięty a mieszkańcy nie czują się pewnie poruszając się w tej okolicy, szczególnie wieczorowa porą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
57
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group