Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7724
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z nowym przejściem dla pieszych przy Netto?

Środa, 2 lipca 2014, 8:43
Aktualizacja: Czwartek, 3 lipca 2014, 6:58
Autor: Angela
Jelenia Góra: Co z nowym przejściem dla pieszych przy Netto?
Fot. Angela
Takie pytanie zadaje Jędrzej Hałatek, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców i Miłośników Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze, pół roku po zapowiedziach władz miasta, że takie przejście dla pieszych powstanie. – Czyżby skończyło się na obietnicach? – dopytuje J. Hałatek. – Na najbliższej sesji rady, zaplanowanej na 8. lipca radni zatwierdzą zmiany w budżecie, w tym przeznaczenie 60 tys. zł na ten cel. Jeśli taka decyzja zapadnie, rozpiszemy przetarg na to zadanie – odpowiada Jerzy Bigus, zastępca dyrektora MZDiM.

Nowe przejście dla pieszych ma powstać w rejonie drogi dojazdowej do sklepu Netto na wniosek Stowarzyszenia Miłośników Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze oraz mieszkańców. Piesi od lat łamią w tym miejscu przepisy i przebiegają przed ulicę, czego konsekwencją jest wiele wypadków, w tym jeden śmiertelny.

- W grudniu 2013 roku na wniosek mieszkańców złożyłem wniosek o stworzenie pasów w tym miejscu i otrzymałem informację od prezydenta Marcina Zawiły, że muszą się na ten temat wypowiedzieć fachowcy – mówi Jędrzej Hałatek, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców i Sympatyków Alei Wojska Polskiego. – W styczniu br. otrzymaliśmy informację, że przejście tam powstanie, ale minęło pół roku i nic się nie dzieje – mówi J. Hałatek.

Do realizacji tego zadania przygotowano dwie koncepcję. Ostatecznie wybrano tę droższą, ale kompleksowo rozwiązującą problem osób przechodzących w tym miejscu przez jezdnię.

- Przesunięte zostaną zatoki autobusowe MZK oraz obniżone będą krawężniki – mówił Jerzy Bigus. – Przejście zostanie oznakowane pionowo i poziomo. W zakresie prac jest również przebudowa dwóch latarni, którymi postaramy się doświetlić przejście - dodaje wiceszef zarządu dróg i mostów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group