Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 6490
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Co z muszlą koncertową w Parku Zdrojowym?

Niedziela, 27 lutego 2011, 9:43
Aktualizacja: 9:44
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Co z muszlą koncertową w Parku Zdrojowym?
Fot. TEJO
Popularne miejsce koncertów i widowisk w uzdrowisku Cieplice niszczeje. Co ciekawe, nie zostało objęte rewitalizacją parku, w którym się znajduje.

Mowa o pochodzącej z lat 20. XX wieku muszli koncertowej zbudowanej u cieplickich wód przy promenadzie Parku Zdrojowego. W latach świetności w muszli w sezonie codziennie odbywały się koncerty, a muzycy przygrywali walce Straussa spacerującym kuracjuszom.

Aktualnie obiekt należy do Zdrojowego Teatru Animacji. Niestety, projektanci rewitalizacji parku nie uwzględnili w swoich planach remontu muszli. Jak mówi Stanisław Jeleński, inżynier kontraktu inwestycji prowadzonej w Teatrze Zdrojowym, muszla nie zostanie jednak zdana na łaskę losu. Będzie wyremontowana.

Skala remontu zależy od wielkości pozyskanych środków. Najskromniejsze rozwiązanie przewiduje jedynie solidny remont i konserwację drewnianego obiektu. Nie brakuje jednak koncepcji odważniejszych, które przewidują przystosowanie do potrzeb występujących przyziemia muszli. Jest też pomysł, aby z tyłu muszli powstało niewielkie zaplecze, na wzór dobudówki do Teatru Zdrojowego, obudowane szkłem. Prace renowacyjne muszli koncertowej być może rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group