Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6407
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z jeleniogórskim pasem startowym?

Wtorek, 31 marca 2015, 8:20
Aktualizacja: 8:22
Autor: Angela
Jelenia Góra: Co z jeleniogórskim pasem startowym?
Fot. Angela
To pytanie wraca co kilka miesięcy i trudno się temu dziwić, skoro budowa pasa startowego dla małych samolotów pasażerskich zapowiadana od kilku lat stoi w miejscu. – Zmieniają się tylko koncepcje, a pasa jak nie było tak nie ma, a jest to przecież bardzo ważny krok dla rozwoju całego regionu – mówią Czytelnicy. Czy rzeczywiście na jeleniogórskim lotnisku nic w tym względzie się nie dzieje?

Przypomnijmy. W minionym roku pojawił się pomysł obniżenia kosztów inwestycji i zamiast pasa asfaltowego, wybudowania pasa ze specjalnej siatki. Pomysłodawcy tego rozwiązania przekonywali, że taka technologia jest stosowana na całym świecie i się sprawdza. Dlatego w 2014 roku wykonano jego projekt. Pieniądze na dokumentację przekazał Urząd Marszałkowski.

- Rozliczyliśmy już przyznaną dotację – mówi wiceprezydent Jerzy Łużniak – a najpóźniej w maju br. po odmarznięciu ziemi sprawdzimy, jak zachowuje się fragment pasa ze specjalnej siatki, która w minionym roku została zamontowana celem prób wytrzymałościowych. Wówczas będziemy wiedzieli, czy pas z siatki sprawdzi się w naszych warunkach, czy nie – dodaje wiceprezydent Jeleniej Góry.

Niebawem Miasto chce również przygotować projekty i powalczyć o sfinansowanie pasa ze środków zewnętrznych. Szacuje się, że pas ze specjalnej siatki o długości około 900 metrów wraz z infrastrukturą może kosztować około dwóch mln zł, natomiast asfaltowy – około 12 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group