Sobota, 27 czerwca
28°C Jelenia Góra
reklamy

Co z egzaminami gimnazjalnymi?

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

Jutro (10.04) uczniowie mają przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Czy w związku ze strajkiem w oświacie egzamin się odbędzie? Dzisiaj (9.04) prezydent Jeleniej Góry na specjalnej konferencji prasowej wydał w tej sprawie oświadczenie.

reklamy

W sytuacji, jaka się obecnie wytworzyła władze samorządowe Jeleniej Góry, ze względu na brak możliwości zagwarantowania pełnego bezpieczeństwa uczniom, podejmują decyzję o przedłużeniu zawieszenia zajęć dydaktycznych w szkołach na okres 10-12 kwietnia, wyrażając przekonanie, że to powinien być czas refleksji kierownictwa resortu edukacji i Państwa, i poważne potraktowanie postulatów oświatowych związków zawodowych - oświadczył na konferencji prasowej prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Jednocześnie podejmiemy próbę przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych, przyjmując deklarację okręgowej komisji egzaminacyjnej we Wrocławiu, która przekazała nam zapewnienie udzielenia wszechstronnej pomocy w tej sprawie, głównie przy skompletowaniu składów komisji szkolnych - dodał prezydent.

Jutro (10.04) o godz. 9:00 do egzaminu w Jeleniej Górze ma podejść 586 uczniów z pięciu szkół.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka