Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7741
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z drugim etapem remontu stadionu?

Środa, 17 stycznia 2018, 6:53
Aktualizacja: Czwartek, 18 stycznia 2018, 9:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Co z drugim etapem remontu stadionu?
Fot. Przemek Kaczałko
Euro 2012 dawno za nami, a kibice i sportowcy korzystający ze stadionu przy ul. Złotniczej nadal czekają na realizację drugiego etapu przebudowy obiektu. Miasto otrzymało w ubiegłym roku dofinansowanie z Ministerstwa Sportu na ten cel, ale starania o wsparcie w ramach rewitalizacji z ZIT–u Aglomeracji Jeleniogórskiej okazały się bezskuteczne.

Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią to standard w wielu mniejszych miejscowościach, ale Jelenia Góra nadal takiego nie posiada. Zimą kluby z Jeleniej Góry i okolic wyjeżdżają na sparingi m.in. do Dzierżoniowa, Zgorzelca, Świdnicy, czeskiej Desny i Frydlandu oraz wielu innych miejscowości, a to się wiąże z dodatkowymi kosztami za dojazd i wynajęcie obiektu.

W ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, który jest w dyspozycji ministra sportu i turystki – udało się pozyskać dla Jeleniej Góry ok. 1,75 mln złotych na II etap modernizacji stadionu - informował w maju 2017 roku senator Krzysztof Mróz. Mija ósmy miesiąc od informacji o dofinansowaniu w wysokości 50 proc., a do rozpoczęcia prac nadal daleko...

Władze miasta wnioskowały o kolejne dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej (konkurs na rewitalizację), licząc na pokrycie z tego źródła większości pozostałej kwoty zadania - wartość całej inwestycji ma wynieść 3,5 mln zł, a wnioskowano o 1,652 mln zł. Czasu jest coraz mniej, bowiem rozliczenie dotacji z ministerstwa ma nastąpić do końca 2018 roku - w przeciwnym wypadku środki z budżetu państwa przepadną...

- Będę namawiał prezydenta, żebyśmy pozostałą kwotę pokryli ze środków własnych - deklaruje Jerzy Łużniak, który liczy, że w razie pojawienia się dodatkowych środków na rewitalizację obszarów miejskich w ZIT AJ, wkład miasta zostanie zwrócony, gdyż wniosek uzyskał pozytywną ocenę.

Przypomnijmy, I etap modernizacji stadionu przy ul. Złotniczej, który miał być bazą treningową na Euro 2012 w Polsce został oddany długo po Mistrzostwach Europy i z wieloma wadami. Ta część inwestycji kosztowała 16,5 mln zł, a II etap według ówczesnego projektu miał mieć wartość 10 milionów złotych. Ostatecznie władze miasta "okroiły" projekt i planuje się inwestycję o wartości ok. 3,5 mln zł, która zakłada m.in. rozebranie wałów (starej trybuny), wykonanie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, a także likwidację istniejącej trafostacji i nowe drugie przyłącze energetyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group