Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7091
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z byłą siedzibą „skarbówki”?

Piątek, 29 grudnia 2017, 7:01
Aktualizacja: Sobota, 30 grudnia 2017, 16:13
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Co z byłą siedzibą „skarbówki”?
Fot. Paweł Guszała
Na przełomie października i listopada tego roku Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze przeniósł się do nowo wybudowanego obiektu przy ulicy Thebesiusa 1. Od tego czasu stara siedziba jeleniogórskiego fiskusa stoi pusta. Plany co do niej mają władze naszego miasta, które z chęcią by go przejęły.

Zaraz po tym jak rozpoczęła się budowa nowej siedziby dla Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze, powstało pytanie: Co stanie się ze budynkiem przy ulicy Wolności 121? Na nie bardzo szybko odpowiedziały władze miasta, które już wtedy deklarowały chęć przejęcia obiektu od Skarbu Państwa.

- Takie rozwiązanie byłoby dla Jeleniej Góry bardzo korzystne - przekonuje Jerzy Lenard, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej – Już na samym początku planowano przejąć ten budynek od Skarbu Państwa. Wszystko po to, aby w przyszłości stworzyć w nim kolejne mieszkania socjalne. Czy tak się stanie? Ja osobiście mam taką nadzieję. Miastu bardzo brakuje tego typu lokali. Lista oczekujących na nie jest bardzo długa, wyroki eksmisyjne czekają na realizację, jednak bez takiego zasobu nie można ich przeprowadzić – mówi dyrektor.

- Wystąpiliśmy już o komunalizację tego budynku pod potrzeby mieszkaniowe. Czekamy na odpowiedź. Myślę, że wkrótce możemy spodziewać się decyzji w tej sprawie – zapewnia Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Dlaczego władzom miasta tak zależy na tym obiekcie? Wszystko przez niskie koszty przystosowania go do przyszłej funkcji. - Ten budynek w przeszłości pełnił już funkcje mieszkalne. Część z pomieszczeń do dzisiaj ma toalety. Oczywiście nie ma jeszcze dokładnego planu ile udało by się uzyskać lokali, prace projektowe ruszą gdy miasto przejmie budynek przy ulicy Wolności 121 – mówi J. Lenard.

Nieoficjalnie mówi się, że decydujący dla tej sprawy może okazać się początek 2018 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group