Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 7786
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Co z budynkiem po dawnych warsztatach?

Poniedziałek, 11 lipca 2011, 8:01
Aktualizacja: 8:11
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Co z budynkiem po dawnych warsztatach?
Fot. zyava
Pamiętają go świetnie absolwenci Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”: przez lata tu właśnie odbywali „praktyki zawodowe”. Teraz obiekt niszczeje, a chętnego na kupno – nie ma.

Mowa o niszczejącym budynku przy skrzyżowaniu ulic Marcinkowskiego i Wolności w Cieplicach. Po likwidacji warsztatów szkolnych obiekt jest z roku na rok w coraz gorszym stanie.

Przez jakiś czas działała tam dyskoteka, ale i tej działalności dzierżawca zaprzestał. Były także pomysły, aby zorganizować w tym budynku tymczasową siedzibę Zdrojowego Teatru Animacji na czas remontu placówki. Jednak nakłady, jakie trzeba byłoby ponieść w celu takiej adaptacji, były zbyt duże.

Całość wymaga solidnego remontu i osuszenia: mury są mocno zawilgocone. Miasto chce byłe warsztaty sprzedać, ale – na razie – chętnych brak. Nie jest wykluczone, że jeśli znajdzie się nabywca, kupi nieruchomość dla gruntu, wyburzy ją i zainwestuje w budowę nowego obiektu. Miejsce bowiem jest bardzo atrakcyjne, zwłaszcza w kontekście otwarcia cieplickich inwestycji, w tym basenów termalnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group