Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 8016
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Co z budową ronda?

Piątek, 3 stycznia 2020, 6:01
Aktualizacja: Sobota, 4 stycznia 2020, 14:28
Autor: WAC
Podgórzyn: Co z budową ronda?
Fot. WAC
Nadal nie wiadomo kiedy ruszy zapowiadana od jakiegoś czasu budowa ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ulicą Żołnierską w Podgórzynie.

Ronda w tym miejscu jest bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo dzieci, uczęszczających do oddanego nieco ponad rok temu pobliskiego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Orła Białego w Podgórzynie. Oprócz ronda planowane jest przejście dla pieszych i ciągu pieszo – rowerowego, biegnącego od placówki do zabudowań wsi. W tegorocznym budżecie gminy na to zadanie zarezerwowano 400 tysięcy złotych. Kolejne pół miliona wyasygnuje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Środki te nie wystarczą.

Na etapie planowania inwestycji jej koszty szacowano na około milion złotych - mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Po przeprowadzeniu dokładnych prac projektowych, uwzględniających wszystkie wymogi bezpieczeństwa, okazało się, że kwota ta jest mocno niedoszacowana. Wartość zadania, którą oceniamy teraz na około 3 miliony złotych, pomnożyły też wyższe, niż planowano, koszty wykupu gruntów w okolicy, gdzie powstanie rondo.

Gmina brakujących pieniędzy będzie szukać w źródłach zewnętrznych. Jeśli to się nie powiedzie, rozważane jest podzielenie zadania na etapy. W pierwszej kolejności ma zostać wykonany ciąg rowerowo - pieszy jako priorytetowy dla bezpieczeństwa uczniów szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

17
35%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
1
2%
Złości
28
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group