Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 2572
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co z boiskiem i parkiem rekreacji w Goduszynie?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 5 listopada 2013, 6:17
Aktualizacja: Środa, 6 listopada 2013, 7:05
Autor: Angela
Fot. UM Jelenia Góra
Ważą się losy budowy parku odpoczynku i rekreacji w Goduszynie, który miał powstać do 25.kwietnia 2014 roku. Najtańsza oferta złożona w przetargu była bowiem o wiele wyższa niż kwota, którą Miasto planowało przeznaczyć. Stowarzyszenie Goduszyn proponuje, by to zadanie połączyć z budową boiska i oferuje swój wkład. Decyzja prezydenta w tej sprawie ma zapaść na dniach.

Chodzi o inwestycję dofinansowaną z unijnych pieniędzy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach projektu „Wesoło się bawimy, choć się różnimy”.

Na przygotowanym placu o powierzchni ok. 500 mkw. miały stanąć m.in. urządzenia do wspinaczki, karuzela, równoważnia, wieża ze zjeżdżalnią, huśtawka, wioślarz, rowerek, urządzenia służące do ćwiczeń mięśni ramion i barków – dwa stanowiska, stół do tenisa czy tablica informacyjna. Dodatkowo w planach była budowa ciągu pieszego z kruszywa z dojściem do placu zabaw oraz ustawienie ławek i koszy na śmieci.

- Ma być to miejsce do rekreacji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – mówi Robert Obaz, prezes Stowarzyszenia Goduszyn. – O teren pod ten plac oraz boisko walczyliśmy podczas tworzenia planu zagospodarowania przestrzennego jeszcze za prezydentury Marka Obrębalskiego. Z mieszkańcami stworzyliśmy całą koncepcję zagospodarowania tego miejsca. Współpracowaliśmy też z projektantem i kiedy okazało się, że najtańsza oferta przetargowa znacznie odbiega od szacowanych kosztów, zaproponowaliśmy prezydentowi, by połączyć dwa zadania w jedno: budowę parku i boiska, które prezydent obiecał nam od 2012 roku. Razem wyjdzie to taniej. W ramach inicjatywy lokalnej zaoferowaliśmy również swój niewielki wkład – dodaje Robert Obaz.

Ta propozycja trafiła do prezydenta Marcina Zawiły w miniony wtorek (29.10). Obecnie mieszkańcy Goduszyna czekają na decyzję władz miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~DarthAsarath 5-11-2013 6:47
To dopiero dobre zdjęcia. Krzaki, krzaki, krzaki. Które zdjęcie przedstawia np lokalizację innych krzaków?
~rumcajs54 5-11-2013 8:05
A może tak to pozostawić ? Przecież małpi gaj to małpi gaj i nieważne czy z huśtawką, czy z lianami. No i dobrze by było pokazać lokalizację tej inwestycji w kontekście zabudowań, dojazdu, ect., ect.
~18 sqandal 5-11-2013 8:42
..... a po jaki < grzyb > Im tam park i kto bedzie tam się bawił i wypoczywał bo chyba z Cieplic czy Zabobrza nie przyjadą tam wypoczywac bo Goduszyn to tak mala zapyziala dzielnicy metropoli jaką jest niewątpliwie Jelenia Gora . Buraki tam posadzić będzie lepszy pożytek!
~ 5-11-2013 8:50
średnia wieku w Goduszynie to 75 lat, zatem niektóre urządzenia sportowe dla młodzieży mogą okazać się zabójcze
~Hannah 5-11-2013 9:19
A droga na Zgorzelec/Siedlęcin! Paaaaaaaaaaaaaaniee Prezydencie MZ, proszę się tam przejechać w niedzielę z rodzinką!
~mm 5-11-2013 9:35
Proponuję aby ten fachowiec z UM który wycenial projekt wykonał to w tej cenie i po problemie. Ci którzy orientują sie w przetargach UM wiedzą że wszystkie są źle przygotowane i po łebkach, byle jakośc, jakby stażyści je opracowywali. Przetarg na sztukę - aby wykazać że coś urzedasy robią, sa sprawozdania, dużo przetargów, a zaden nie jest porzadnie przygotowany.
~klik 5-11-2013 10:28
Metro, w Goduszynie powinno powstać metro, lotnisko, dworzec kolejowy z prawdziwego zdarzenia i linia tramwajowa. W Goduszynie Fabrycznym (to jest na wysokości Kółka Rolniczego) należy wybudować Galerię Goduszyńską połączoną bezpośrednią kolejką linową z Goduszyńskim Kompleksem Rekreacji i Wypoczynku "Jan". Należy wspomnieć, że właśnie ze względu na wyjątkowe położenie aglomeracji goduszyńskiej właśnie tam należy ulokować przyszłą farmę słoneczną i kompleks technologiczny peryferiów Goduszyna jakim jest Jelenia Góra i okolice. Poza tym Jędraszko powinien podjąć inicjatywę zbierania podpisów nad utworzeniem województwa Goduszyńskiego.
~ 5-11-2013 10:46
...no bo Jelenia Gora plus Cieplice sa piekne...przeciez tak ciagle piszecie.
~doryc 5-11-2013 10:57
A ja uważam że super że w tej dzielnicy ludzie się skrzykneli i sami wiele rzeczy robią dla siebie i społeczności Goduszyna. I tak trzymać. Pozdrawiam Goduszynian
~lidl 5-11-2013 11:23
codziennie niskie ceny.BIEDRONKI nie posiadaja a wiec Problem z glowy
~ 5-11-2013 13:01
zależy jaki typ wagi zastosuje Prezydent. Na jednej szali wagowej położy park, co położy na drugiej szali??.
~hdgh 5-11-2013 13:03
Skąd będzie później kasa na naprawy tego placu, sprzętu, odchwaszczanie, odśmiecanie itd. Te inwestycje to tylko kolejne obciążenie budżetu w przyszłości. Pan Obaza nie ma pomysłu na prawdziwą inwestycję, która na siebie zarobi i przyczyni się do rozwoju Goduszyna. Ludzie! Należy planować INWESTYCJE!!! A to nie jest INWESTYCJA ... tylko KONSUMPCJA!!! Konsumować można wtedy gdy JEST CO KONSUMOWAĆ.
~fotograf 5-11-2013 13:09
Na zdjęciach brakuje zbliżenia na listki krzaków, wtedy byłyby "bardziej" wymowne w kontekście tematu jakiego miały dotyczyć. He he Aaa..le foty!
~@ 5-11-2013 13:27
jedno jest pewne: fotoreportaż nie jest mocną stroną Jelonki... :-(
~ 5-11-2013 13:30
A już najlepsze jest zdjęcie nr 5, pod tytułem: "Brzucho Dygnitarza"!
~Zdzich 5-11-2013 14:04
No wspaniale, co za geniusz wpadł na ten pomysł ? Droga dziurawa, że ledwo można przejechać, baby ganiają za kurami aby sprawdzić gdzie jajo zniesie, gospodarze kombinują jak suchą stopą przejść do sklepiku po "takietam" a tu za państwowe pieniądze chcą ich uszczęśliwiać? A może tak pokończyć roboty w jelionce. Ci ze stadniny jak chcą się napić to i tak mają lepszy lokal niż "park rekreacji" A zapomniałem znów koleś chce na tym zarobić? To nich pokończy to co zaczął! CBŚ też się nim interesuje.
~Januszz 5-11-2013 16:41
Przez sam Goduszyn prowadzi linia kolejowa na Zgorzelec. Zamiast powalczyć o bardziej praktyczne rzeczy, np. przystanek kolejowy na tej linii, przez co polepszyłaby się komunikacja pomiędzy Goduszynem a centrum miasta i innymi miejscowościami, goduszynianie walczą o jakieś duperele w postaci huśtawki, karuzeli, rowerków itd. Ręce opadają nad głupotą mieszkańców tej dzielnicy. Przez brak komunikacji Goduszyn, mimo że formalnie leży w granicach administracyjnych Jeleniej Góry, jest zapyziałą wiochą, jak widać również pod względem mentalności jej mieszkańców. Dziwię się, że prezydent obiecał im na coś takiego pieniądze, kasa miejska powinna iść w czasach kryzysu na bardziej sensowne cele. Jeśli mieszkańcy Goduszyna nie potrafią takich wskazać, to ich strata.
~alik 5-11-2013 16:58
O... szykuje sobie wybory Wlasna matke przechandluje aby zostac radnym. Bedzie tanczyc spiewac i ... w prezydenta. Te roboty na Goduszynie to psu na bude.
~ 5-11-2013 21:42
Jeszcze Goduszyn zatęskni za tymi krzakami, drzewami i łąką, jak rozorają im ten kawałek przyrody, ale będzie za późno...
~Jeleniówka 5-11-2013 23:27
Goduszyn to taka sama dzielnica Jeleniej Góry jak Zabobrze, Sobieszów, Jagniątków czy Cieplice. Tylko że mieszkańcy tamtych dzielnic nie muszą prosić o chodnik, ka...lizację, gaz, przejście dla pieszych, przystanek autobusowy, plac zabaw dla dzieci czy boisko rekreacyjne. A mieszkańcy Goduszyna niestety muszą, muszą sami wiele robić, muszą sami pozyskiwać pieniądze, muszą od wielu lat składać wnioski do U.M. Sami starają się o to żeby nie zostać zaściankiem J.G., ale na obietnicach a raczej kłamstwach się kończy. Panie prezydencie to również są Pana wyborcy i upomną się przy kolejnych wyborach.
~działkowicz 6-11-2013 0:07
Umowy na dzierżawę tych działek pan prezydent wypowiedział na koniec czerwca czy lipca ubiegłego roku. Dzierżawcy uprosili żeby był to koniec października, żeby mogli zebrać plony.Te działki to dla wielu osób było miejsce odpoczynku na łonie natury oraz zajęcia i możliwości pozyskania pożywienia dla osób bezrobotnych. Można było połączyć przyjemne z pożytecznym, podziwiając piękne widoki na góry. Jednak pozbawiono działkowców tego wszystkiego. Nakazano zlikwidować altany, wyciąć drzewa i uporządkować teren bo będą inwestycje. Wkrótce okazało się że pieniądze na te inwestycje zostały przekazane na inne a teren zarósł i zdziczał a można było jeszcze poczekać z tą, jak się okazuje pochopną decyzją. Dzisiaj wiemy nie tylko w tej sprawie tak działa nasza władza i nie liczy się z mieszkańcami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group