Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 3764
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z boiskiem i parkiem rekreacji w Goduszynie?

Wtorek, 5 listopada 2013, 6:17
Aktualizacja: Środa, 6 listopada 2013, 7:05
Autor: Angela
Jelenia Góra: Co z boiskiem i parkiem rekreacji w Goduszynie?
Fot. UM Jelenia Góra
Ważą się losy budowy parku odpoczynku i rekreacji w Goduszynie, który miał powstać do 25.kwietnia 2014 roku. Najtańsza oferta złożona w przetargu była bowiem o wiele wyższa niż kwota, którą Miasto planowało przeznaczyć. Stowarzyszenie Goduszyn proponuje, by to zadanie połączyć z budową boiska i oferuje swój wkład. Decyzja prezydenta w tej sprawie ma zapaść na dniach.

Chodzi o inwestycję dofinansowaną z unijnych pieniędzy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach projektu „Wesoło się bawimy, choć się różnimy”.

Na przygotowanym placu o powierzchni ok. 500 mkw. miały stanąć m.in. urządzenia do wspinaczki, karuzela, równoważnia, wieża ze zjeżdżalnią, huśtawka, wioślarz, rowerek, urządzenia służące do ćwiczeń mięśni ramion i barków – dwa stanowiska, stół do tenisa czy tablica informacyjna. Dodatkowo w planach była budowa ciągu pieszego z kruszywa z dojściem do placu zabaw oraz ustawienie ławek i koszy na śmieci.

- Ma być to miejsce do rekreacji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – mówi Robert Obaz, prezes Stowarzyszenia Goduszyn. – O teren pod ten plac oraz boisko walczyliśmy podczas tworzenia planu zagospodarowania przestrzennego jeszcze za prezydentury Marka Obrębalskiego. Z mieszkańcami stworzyliśmy całą koncepcję zagospodarowania tego miejsca. Współpracowaliśmy też z projektantem i kiedy okazało się, że najtańsza oferta przetargowa znacznie odbiega od szacowanych kosztów, zaproponowaliśmy prezydentowi, by połączyć dwa zadania w jedno: budowę parku i boiska, które prezydent obiecał nam od 2012 roku. Razem wyjdzie to taniej. W ramach inicjatywy lokalnej zaoferowaliśmy również swój niewielki wkład – dodaje Robert Obaz.

Ta propozycja trafiła do prezydenta Marcina Zawiły w miniony wtorek (29.10). Obecnie mieszkańcy Goduszyna czekają na decyzję władz miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
602
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group