Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4950
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z basenem przy jeleniogórskiej „Dziesiątce”?

Niedziela, 19 lipca 2015, 7:43
Aktualizacja: 9:30
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Co z basenem przy jeleniogórskiej „Dziesiątce”?
Fot. Archiwum
W ubiegłym roku pisaliśmy, o przyznaniu 115 tysięcy złotych podczas jednej z lipcowych sesji Rady Miejskiej na sfinansowanie projektu basenu przy SP 10 w Jeleniej Górze. Obiekt miał powstać do 2016 roku. Kilka tygodni temu rozpoczęła się druga połowa roku 2015, a prace budowlane nawet nie ruszyły. Czy władze miasta zapomniały o basenie?

- W Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych mamy dokładnie opracowaną dokumentację projektów. Dostaliśmy także pozwolenie na budowę. Cały czas czekamy na ogłoszenie konkursu naboru wniosków do Programu „Delfinek” – tak skomentował tę sprawę naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała.
Naczelnik uspokaja i podkreśla, że zgodnie z obietnicą basen powstanie. Zaznacza, że ogłoszenie konkursu nie jest zależne od władz Urzędu Miasta Jeleniej Góry - leży to w kompetencji Urzędu Wojewódzkiego.

„Dolnośląski Delfinek” to programu budowy małych przyszkolnych pływalni, który organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W jego ramach mają powstać niewielkie pływalnie w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Baseny mają służyć głównie do nauki pływania.

- Budowa takich obiektów, w których dzieci będą mogły bezpiecznie nauczyć się pływać, jest szczególnie przydatna w związku z planowanym otwarciem klas pływackich w jeleniogórskich szkołach. Po wybudowaniu basenu, taką klasę otworzymy także w Szkole Podstawowej nr 10 - poinformował nas naczelnik jeleniogórskiej oświaty. Jak podkreśla, wybór „Dziesiątki” nie jest przypadkowy. - Dbamy o zrównoważony dostęp do takich obiektów, które mamy już na Zabobrzu przy „Jedenastce” i w Cieplicach w postaci Term Cieplickich. Takiego basenu w śródmieściu brakuje – dodaje.

- Miejmy nadzieję, że konkurs zostanie ogłoszony w najbliższym czasie , a po jego pozytywnym rozstrzygnięciu od razu ruszymy z pracami budowlanymi – zapewnia Paweł Domagała

Budowa basenu ma być współfinansowana przez Urząd Marszałkowski oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Za 1/3 kosztów budowy zapłaci Miasto. Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group