Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 5586
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co z basenem przy jeleniogórskiej „Dziesiątce”?

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 19 lipca 2015, 7:43
Aktualizacja: 9:30
Autor: Katarzyna Pruś
Fot. Archiwum
W ubiegłym roku pisaliśmy, o przyznaniu 115 tysięcy złotych podczas jednej z lipcowych sesji Rady Miejskiej na sfinansowanie projektu basenu przy SP 10 w Jeleniej Górze. Obiekt miał powstać do 2016 roku. Kilka tygodni temu rozpoczęła się druga połowa roku 2015, a prace budowlane nawet nie ruszyły. Czy władze miasta zapomniały o basenie?

- W Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych mamy dokładnie opracowaną dokumentację projektów. Dostaliśmy także pozwolenie na budowę. Cały czas czekamy na ogłoszenie konkursu naboru wniosków do Programu „Delfinek” – tak skomentował tę sprawę naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała.
Naczelnik uspokaja i podkreśla, że zgodnie z obietnicą basen powstanie. Zaznacza, że ogłoszenie konkursu nie jest zależne od władz Urzędu Miasta Jeleniej Góry - leży to w kompetencji Urzędu Wojewódzkiego.

„Dolnośląski Delfinek” to programu budowy małych przyszkolnych pływalni, który organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W jego ramach mają powstać niewielkie pływalnie w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Baseny mają służyć głównie do nauki pływania.

- Budowa takich obiektów, w których dzieci będą mogły bezpiecznie nauczyć się pływać, jest szczególnie przydatna w związku z planowanym otwarciem klas pływackich w jeleniogórskich szkołach. Po wybudowaniu basenu, taką klasę otworzymy także w Szkole Podstawowej nr 10 - poinformował nas naczelnik jeleniogórskiej oświaty. Jak podkreśla, wybór „Dziesiątki” nie jest przypadkowy. - Dbamy o zrównoważony dostęp do takich obiektów, które mamy już na Zabobrzu przy „Jedenastce” i w Cieplicach w postaci Term Cieplickich. Takiego basenu w śródmieściu brakuje – dodaje.

- Miejmy nadzieję, że konkurs zostanie ogłoszony w najbliższym czasie , a po jego pozytywnym rozstrzygnięciu od razu ruszymy z pracami budowlanymi – zapewnia Paweł Domagała

Budowa basenu ma być współfinansowana przez Urząd Marszałkowski oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Za 1/3 kosztów budowy zapłaci Miasto. Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 19-07-2015 9:45
czyli basen ma kosztowac 345 tys. PLN? To dlaczego fontanna kolo baniakw koszsztowala ponad banke? Ten artykol, jak i zapiski w urzedzie sa dowodem na to, ze urzednicy okradaja podatnikow, a prokuratura siedzi cicho i udaje, ze nic nie widzi, a jak sie im zglasza, udaja, ze sa glusi. Robcie tak dalej, to ktos kiedys zacznie strzelac do was z snajperki, mam nadzeje, ze szybko to nstapi.
~zabobrzanin 19-07-2015 11:54
Za takie pieniądze to buduje się domek jednorodzinny nie basen. Znów będzie infrastruktura jak w SP11 z XlXw ! Ale kogo to interesuje. Nie moje to fajnie się wydaje, potem się naprawia, nie można grać w piłkę w hali jak na mechaniku. Potem jest wersja dla prasy, chcieli to mają ale że tanie i g.....e to nie mój problem. Gwarancją 24m wytrzyma potem to mnie już nie będzie niech martwią się inni, co mnie to interesuje !
~Schengen 20-07-2015 2:05
115 tysi to kasa na projekt (czytamy ze zrozumieniem...) Ja jestem ciekaw natomiast co to jest "mały basen do nauki pływania" ???
~Mieszkaniec 20-07-2015 19:56
A co z basenem w Sobieszowie. Przetrwał Hitlera, przetrwał Polskę Ludową, przetrwał 15 lat "demokracji", natomiast "Euroregionu" już nie przetrwał. Czyżby Sobieszowski basen stał się symbolem Unii Europejskiej tzn. niszczenia wszystkiego ?
~rodzic jeleniogórski 20-07-2015 20:53
basen w SP nr 10 czy tak faktycznie jest potrzebny na obrzeżach miasta. Sale gimnastyczne wymagają remontów, brakuje pomocy dydaktycznych, komputery pamiętają jeszcze czasy 2004 roku. Remonty toalet są potrzebne, zimna woda w toaletach i co i będziemy pływać
~jakitaki 21-07-2015 5:32
@~Schengen co do wielkości basenów, to będą miały 3-4 tory o długości 20m, koszt jednego basenu szacowany jest na ok 3-4 mln zł, a ma ich w pierwszej fazie projektu powstać 5 na Dolnym Śląsku...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group