Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8532
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: Co w trawie boisk piszczy?

Poniedziałek, 30 czerwca 2008, 15:28
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca 2008, 11:56
Autor: JEN
Przerwa pomiędzy rozgrywkami to spory ruch w klubach, które przygotowują się do nowego sezonu. W tym czasie wielu zawodników zmienia kluby, ale niestety, nawet od najlepiej wtajemniczonych nie można się dowiedzieć niczego konkretnego.

Polecą wreszcie do IV ligi?

Lotnik Jeżów Sudecki, który od trzech sezonów nie bardzo chce wejść do IV ligi, choć mógłby, rozpocznie treningi 14 lipca. Zespół seniorów nadal będzie trenował Marek Herzberg. W ubiegły piątek (27 czerwca) 15 zawodników spotkało się przy ognisku z zarządem klubu i żaden nie zgłosił chęci opuszczenia klubu. Tylko Michał Zieliński i Dariusz Marciniak zastanawiają się, czy nie zakończyć kariery sportowej. Prezes Tadeusz Chwałek myśli o wzmocnieniach, bo drużynie przydałoby się dwóch obrońców i jeden napastnik, których szuka w okolicznych klubach.

Zmiana trenera w Kowarach

Olimpia Kowary zmieniła szkoleniowca. Pawła Zarzyckiego („Perła”) zastąpi Tomasz Hutnik, były zawodnik Chojnika Jelenia Góra, Woskara Szklarska Poręba, Chrobrego Nowogrodziec, Orła Mysłakowice i ostatnio Olimpii Kowary. Nowy trener deklaruje, że w razie potrzeby może zagrać jeszcze jako zawodnik. P. Zarzycki pozostanie w klubie i będzie szkolił juniorów młodszych oraz pomagał T. Hutnikowi. Jak powiedział prezes klubu – Janusz Piepiora
klub stara się o wzmocnienia i będzie kilka „nowych twarzy”. Szczegóły po 15 lipca, kiedy rozpoczną się przygotowania do nowego sezonu.

Łomnica bez Zagrodnika

Zarząd LZS Łomnica nie przedłuży umowy z trenerem Stanisławem Zagrodnikiem, który w ubiegłym sezonie zajął z drużyną piąte miejsce w tabeli A klasy. Widocznie ambicje działaczy sięgają wyżej.

Sojka nad morzem

Arkadiusz Sojka (ur. 1980, 178 cm) - wychowanek Karkonoszy i były reprezentant kraju juniorów młodszych (grał tam z Sebastianem Medoniem też z Karkonoszy- stanowili bardzo zgraną parę) od kilku sezonów wędruje po klubach z różnym powodzeniem. Zaczął od Włókniarza Mirsk (2002/03). W 2003 roku wrócił do Karkonoszy, potem występował w Stasiaku Opoczno, a następnie przez trzy lata grał w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (2004-7). W ubiegłym sezonie występował jesienią w Polonii Bytom, a na wiosnę, w Pelikanie Łowicz, który spadł z II ligi.
W tym sezonie pojawi się z drużynie Floty Świnoujście, która będzie grała w nowej I lidze, gdzie już podpisał wstępną umowę. A. Sojka był świetnym napastnikiem. Od kilku sezonów gra w obronie, ale często zdobywa gole, jak inny wychowanek Karkonoszy – Marcin Pacan, który również grał w Pelikanie.

Pozazdrościć Jabloncovi

W odległym o około 50 km od naszego miasta – Jabloncu rozegrane zostaną trzy bardzo ważne mecze w ramach mistrzostw Europy U 19, czyli futbolistów do lat 19, które odbędą się w Czechach (14 - 26 lipca). Niestety bez udziału naszej reprezentacji, która odpadła w eliminacjach.
I tak w Jabloncu 14 lipca o godz. 17.30 na odnowionym i w pełni funkcjonalnym stadionie spotkają w meczu otwarcia gospodarze – Czesi z Anglią. 17 lipca o godz. 20. powalczą ze sobą faworyci grupy B: Anglia i Włochy, a 26 lipca o godz. 19. odbędzie tam mecz finałowy i zakończenie imprezy.
Tylko pozazdrościć dwukrotnie mniejszemu od Jeleniej Góry Jabloncovi, gdzie jest stadion z trzema krytymi trybunami, podgrzewaną płytą i oświetleniem.
A u nas? Strach pójść z psem na spacer na boisko stadionu przyl. Złotniczej, bo złamie nogę, jak powiedział kiedyś o boiskach ekstraklasy w naszym kraju Leo Beenchakker
JEN

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1270
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group