Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2230
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co w budżecie 2014? Na pewno nie lotnisko

Środa, 30 października 2013, 7:26
Aktualizacja: Czwartek, 31 października 2013, 7:34
Autor: Angela
Jelenia Góra: Co w budżecie 2014? Na pewno nie lotnisko
Fot. Angela
Na 120 milionów złotych szacuje się kwotę potrzebną na realizację wszystkich, około 90 drogowych wniosków budżetowych zgłoszonych przez radnych i mieszkańców na przyszły rok. Które zadania są realnie potrzebne i możliwe do zrealizowania w 2014 r., a które są rewią pobożnych życzeń?

Wśród zadań, które z pewnością nie doczekają się realizacji w 2014 roku, najwięcej kosztuje rozbudowa jeleniogórskiego lotniska, bowiem aż 60 mln zł. Ale nie chodzi tu tylko o pieniądze.

– Obecne lotnisko nie ma wystarczającego terenu, by wybudować pas startowy, więc trzeba byłoby go przedłużyć – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. - Miasto musiałoby więc pozyskać potrzebny teren i zlikwidować ujęcie wody, z którego zaopatrywane jest całe Zabobrze. Ponadto trzeba byłoby wyburzyć kilka budynków, przekwaterować ludzi, wybudować obiekty służące do obsłudze pasażerów i przesunąć ulicę Wincentego Pola – wylicza wiceszef zarządu dróg.
Wszystko wskazuje więc na to, że bez pieniędzy zewnętrznych tego zadania zrealizować się nie uda.

Inny wniosek, o wiele tańszy, ale nietrafiony, to remont ulicy Komedy Trzcińskiego, która kilka lat temu była remontowana.

- Jest to ulica w bardzo dobrym stanie technicznym, bez ubytków i o małym natężenu ruchu, dlatego nie rozumiem, dlaczego ktoś wnioskuje o jej remont – dziwi się Jerzy Bigus.

We wnioskach pojawiła się budowa kilku rond, w tym m.in. na skrzyżowaniu ul. Solidarności i Wincentego Pola, ul. Sudeckiej i Al. Solidarności (nowa obwodnica), Trasy Czeskiej z Goduszyńską czy na Cieplickiej z Rataja.

Z zadań wyczekiwanych od lat nie zabrakło natomiast przebudowy ulic: Łomnickiej, Chłopskiej, Lotnictwa czy Wyzwolenia Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group