Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4090
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Kraj: Co Ty wiesz o internecie? Dziś sprawdzian on–line

Poniedziałek, 18 marca 2013, 8:03
Aktualizacja: 8:04
Autor: Org
Do VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup udział zgłosiło aż 2351 zespołów (9404 osoby). Łącznie z województwa dolnośląskiego zgłosiło się 286 drużyn – najwięcej spośród wszystkich województw. Są wśród nich oczywiście młodzi jeleniogórzanie. Dzisiaj (18 marca br.) uczestników czekają eliminacje on–line, po których poznamy drużyny, które dostaną się do półfinałów Olimpiady.

Walka toczy się o pakiet pełnej opieki na studiach, w tym stypendium finansowe. Organizatorami konkursu są Grupa Allegro i Grupa Netia.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to jeden z największych w Europie konkursów o technologiach informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W trakcie zapisów, które trwały do 8 marca, do rozgrywek zgłosiło się 2330 drużyn – najwięcej, bo aż 286 z Dolnego Śląska, w tym:
• 57 z Wrocławia
• 26 z Jeleniej Góry
• 25 z Legnicy
• 17 z Wałbrzycha
• 12 z Góry
• 11 ze Świdnicy
• 10 z Dzierżoniowa i Polkowic
• 9 z Oleśnicy i Oławy
• 8 z Nowej Rudy i Zgorzelca
• 7 z Milicza
• 6 z Lubina
• 5 z Bystrzycy Kłodzkiej, Bielawy, Lubania, Oborników Śląskich, Trzebnicy
• 4 z Brzegu Dolnego, Bolesławca, Gryfowa Śląskiego, Piechowic, Żmigrodu
• 3 z Drzemlikowic, Głogowa, Jaworu, Kłodzka, Ząbkowic Śląskich
• 2 z Chojnowa, Mokrzeszowa, Środy Śląskiej, Złotoryi
• 1 z Jelcza Laskowic, Kamiennej Góry, Włośni

– Tak duża liczba zgłoszeń dowodzi tego, że młodym ludziom wciąż zależy na inwestowaniu w wiedzę. Na pewno sprzyja temu formuła olimpiady, która uczy w atmosferze dobrej zabawy – mówią organizatorzy konkursu. – W Net Masters Cup miejsce zamieszkania uczestników nie ma znaczenia. Liczą się sprawny umysł i biegła znajomość zagadnień związanych z internetem i technologiami teleinformatycznymi. Wszyscy mają równe szanse – dodają.

Pierwszy etap rozgrywek potrwa do 22 marca, a jego wyniki zostaną ogłoszone 4 kwietnia na stronie www.netmasterscup.pl. W trakcie eliminacji trzyosobowe drużyny, przydzielone do siedmiu okręgów (http://www.netmasterscup.pl/o_olimpiadzie.html#t_podzial), będą rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci, które ułożone zostały przez partnerów wyższe: Politechnikę Warszawską, Łódzką, Poznańską i Wrocławską, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych.

Do półfinałów przejdzie po 50 najlepszych drużyn z każdego okręgu, a do Wielkiego Finału, który odbędzie się 24 czerwca, przejdą trzy najlepsze drużyny z każdego okręgu. Łącznie w Wielkim Finale wezmą udział 22 drużyny – oprócz 21 wyłonionych w dwóch etapach on-line, dodatkowo jedna, która zdobędzie „dziką kartę” w konkursie zorganizowanym na stronie internetowej magazynu komputerowego CHIP, patrona medialnego Olimpiady.

Nagrodą główną dla najlepszej drużyny jest pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej na kierunku informatycznym (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe) dla każdego z trzech członków drużyny, szkolenia Cisco Certified Network Associate oraz tablety iPad mini. Nauczyciel prowadzący zwycięską drużynę otrzyma kurs instruktorski w zakresie Cisco Certified Network Associate, tablet iPad mini oraz pakiet wejściówek na prestiżowe konferencje informatyczne.
Partnerzy i patroni Olimpiady

Poza uczelniami wyższymi, odpowiedzialnymi w całości za ułożenie pytań oraz weryfikację wyników na każdym etapie, nad poziomem merytorycznym czuwa także firma Cisco oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne. Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli magazyn komputerowy CHIP, portal Onet.pl oraz Interaktywnie.com.

Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
146
Nigdy
23%
Rzadko
44%
Czasami
21%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group