Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10335
Zalogowanych: 52
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co się dzieje na Wrzosowej?

Niedziela, 7 lipca 2013, 7:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 lipca 2013, 6:28
Autor: Angela
Jelenia Góra: Co się dzieje na Wrzosowej?
Fot. Czytelnik
– Miasto wydaje 1mln 200 tys. zł na przebudowę ulicy Wrzosowej, a już w fazie realizacji gołym okiem można dostrzec źle wykonane roboty – twierdzi nasz Czytelnik i pokazuje zdjęcia. Zarząd dróg i mostów zaprzecza tej teorii i zapewnia, że wszystko jest realizowane zgodnie z projektem.

Przebudowa około kilometrowej ulicy Wrzosowej w Jeleniej Górze, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Nową do skrzyżowania z ulicą Czarnoleską, ma się zakończyć we wrześniu br. Wykonuje ją Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Do zadań wykonawcy należało m.in. sfrezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej, korytowanie, poszerzenie istniejącej nawierzchni tłuczniowej, położenie nawierzchni asfaltowej, ustawienie krawężników betonowych, wykonanie chodnika i zjazdów na posesje z kostki betonowej oraz wykopanie rowów z umocowaniem skarp, a także postawienie 14. latarni ulicznych i oznakowanie drogi.

- Obecnie wykonano około 20 procent prac, a już widać, że krawężniki są za wysokie i wystają poza murki ogrodzeń domów, które stoją tam od lat – twierdzi nasz Czytelnik, który jeździ przez te ulice na rowerze. – Poza tym pomiędzy tymi murkami a krawężnikami jest 10 cm szczelina, która podczas jazdy rowerem może być bardzo niebezpieczna, szczególnie dla dzieci. Na chodnikach stały też skrzynki energetyczne, które teraz zostały zabudowane kostką granitową przez co nie można ich otworzyć. Przy tak wysokich krawężnikach trzeba będzie przestawiać latarnie, które są teraz za nisko – dodaje Czytelnik.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze nie komentuje zarzutów.
- Jest to plac budowy i dotychczas nie mieliśmy żadnych zgłoszeń od mieszkańców o jakichkolwiek nieprawidłowościach – mówi. – Prace są cały czas nadzorowane przez naszych inspektorów. Jeśli mieszkańcy mają jakieś zastrzeżenia, to niech kierują je razem ze zdjęciami bezpośrednio do nas – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
580
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Do szkoły dopiero w wieku 12 lat
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr A z Gliwic
 
Kultura
Teatry uliczne – Clown Pinezka
 
Aktualności
Magia Karkonoszy w dwuminutowym filmie: Time Lapse, który zachwyca
 
Aktualności
Ulewa przeszkodzi w przedstawieniach?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group