Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2929
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co się dzieje na Sudeckiej?

Niedziela, 11 listopada 2018, 6:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 listopada 2018, 11:24
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Co się dzieje na Sudeckiej?
Fot. Angelika Grzywacz– Dudek
– Co będzie z parkowaniem na ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze? Cała jest zastawiona płotkami i nie ma żadnej informacji, kiedy to się skończy – pyta Czytelniczka. Jak udało nam się ustalić, inwestycja na tej ulicy potrwa do końca roku i będzie prowadzona etapami.

Podobnie jak na Alei Wojska Polskiego, tak i w ulicy Sudeckiej trwa wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej. Inwestycja wykonywana jest na zlecenie spółki Wodnik i ma zostać zrealizowana w okresie 1,5 roku. Przy ul. Sudeckiej prace potrwają do świąt Bożego Narodzenia.

- Na ulicy Sudeckiej, od ul. Staffa do ul. Bankowej, trwa przebudowa sieci wodociągowej, która nie była już w najlepszej kondycji – mówi Sebastian Hałdaś z firmy Hyp-Mar ze Strzegomia. - Natomiast od Al. Wojska Polskiego do ul. Staffa będzie przebudowa sieci sanitarnej. Przez najbliższe 1,5 miesiąca utrudnień niestety muszą spodziewać się kierowcy na całym odcinku od Alei Wojska Polskiego do ul. Bankowej, gdzie będzie przebudowywana sieć wraz z przyłączami i budową nowych hydrantów. Przed świętami planujemy odtworzyć nawierzchnię na całej szerokości jezdni, aby na Boże Narodzenie udrożnić ruch. Do tego czasu kierowcy będą jeździli po jednej stronie jezdni, a ruchem będą kierować nasi pracownicy lub zostanie ustawiona sygnalizacja. Będzie tu ustawione również nowe oznakowanie. Oznaczyliśmy już liniami pomarańczowymi, którędy będzie przebiegała inwestycja – dodaje Sebastian Hałdaś.

Tak więc do Bożego Narodzenia kierowcy pozostawiający dotychczas swoje auta przy ul. Sudeckiej muszą parkować w innych miejscach. Natomiast odwrotnie jak na Alei Wojska Polskiego, utrudnień nie będzie tu dla pieszych. Koszt inwestycji na ulicy Sudeckiej to około 7 mln zł netto. Podobna kwota pochłonie wymianę sieci na Wojska Polskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

39
46%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
6%
Nudzi
1
1%
Smuci
18
21%
Złości
22
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group