Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7360
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Co po Nich zostanie?

Wtorek, 20 kwietnia 2010, 8:47
Aktualizacja: Środa, 21 kwietnia 2010, 8:13
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Co po Nich zostanie?
Czy w niedalekiej przyszłości będzie to Rondo Prezydenta Kaczorowskiego? O tym zdecyduje rada miasta.
Fot. TEJO
Rondo im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego? Hala sportowa im. Posła Jerzego Szmajdzińskiego? Coraz więcej propozycji uczczenia pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem nadaniem imienia zmarłych osób szczególnie związanych z Jelenią Górą wpływa do organów odpowiedzialnych za nazewnictwo w stolicy Karkonoszy.

Jeleniogórscy kibice wystąpili z apelem, aby w celu upamiętnienia wielkiego fana sportu, jakim był Wicemarszałek Sejmu Poseł Jerzy Szmajdziński, Jego imię nosiła hala przy ulicy Złotniczej. Jest już niemal pewne, że zmarły tragicznie Poseł będzie patronował sali sportowej w Karpaczu.

Już prowadzone są działania organizacyjne uroczystości nadania Imienia Parlamentarzysty temu obiektowi, w którego otwarciu J. Szmajdziński uczestniczył. Do Karpacza ma przyjechać Małgorzata Szmajdzińska. Wręczy też stypendia dla zdolnych uczniów, które ufundował Jej Małżonek.

– Pojawia się coraz więcej głosów, aby w Jeleniej Górze nadać imiona ofiar katastrofy różnym fragmentom ulic, ulicom i skwerom, a także innym miejscom – mówi Marek Obrębalski, prezydent miasta. Wśród propozycji jest, na przykład, nadanie imienia Ryszarda Kaczorowskiego, Honorowego Obywatela Jeleniej Góry i ostatniego Prezydenta II RP, rondu przy ulicy Zgorzeleckiej. Miejsce to – póki co – nie ma patrona.

Zdaniem prezydenta Obrębalskiego nie należy zbyt pochopnie podejmować działań związanych z takim wyrazem pamięci o ofiarach. – To zadanie komisji statutowej rady miasta. Lepiej jednak poczekać, aż opadną emocje związane z tragicznymi wydarzeniami – dodaje szef miasta.

Po tragedii w Smoleńsku w wielu miastach w Polsce w minionym tygodniu podjęto decyzję o upamiętnieniu ofiar katastrofy lotniczej, w szczególności Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W Bydgoszczy, na przykład, Jego imieniem nazwano jeden z mostów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group