Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 3081
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Co nam daje prezydencja w UE? Oczami młodych

Środa, 6 lipca 2011, 7:44
Aktualizacja: 7:45
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Co nam daje prezydencja w UE? Oczami młodych
Fot. UM
Początek lipca jest też początkiem polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Młodzi jeleniogórzanie przybliżyli mieszkańcom to, co ten fakt oznacza.

– Poza ogólnym hasłem „prezydencja” właściwie większość ludzi nie wie co z niej wynika, co ona dla nas oznacza, jakie nam nadaje uprawnienia i obowiązki – powiedzieli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. Wprawdzie mają już wakacje, ale zdążyli przygotować w gablotach na placu Piastowskim wystawę, która w sposób lapidarny, a efektowny omawia szczegóły tego problemu.

Autorami prezentacji są licealiści: Karolina Jezusek, Paweł Bigus, Karol Kaczorowski i Michał Ożóg, z którymi współpracowali gimnazjaliści: Amadea Sokołowska, Ewelina Kamińska i Marcelina Solińska - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

– Młodzież stara się w tej formie wytłumaczyć podstawowe zasady działalności Rady UE, opisać – jak państwo, sprawujące prezydencję może wpływać na działalność organów Unii, jak współpracują ze sobą, i w jakiej kolejności są wybierane państwa liderujące wspólnocie – powiedzieli opiekunowie uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group