Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6365
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co można robić latem w mieście

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 11 lipca 2009, 21:29
Autor: komor
komor
Fot. komor
W tym tygodniu prezentujemy państwu nagranie ze spotkania z przedstawicielami jeleniogórskich placówek kultury, dyrektorem Osiedlowego Domu Kultury, Sylwią Motyl-Cinkowską, dyrektorem Przystani Twórczej Cieplice, Eweliną Marciniak, Łukaszem Dudą z Jeleniogórskiego Centrum Kultury oraz naczelnikiem wydziału promocji Katarzyną Młodawską. Rozmowa o wakacyjnej ofercie miejskich placówek, dużych imprezach i dlaczego nie można zrobić większej liczby półkolonii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~mm 12-07-2009 17:12
najlepszą rzeczą którą można zrobić w tym mieście latem to WYJECHAĆ! dla kogo oni układają plan imprez? i w ogóle to czy ktoś w tych instytucjach myśli o mieszkańcach? daleko nie trzeba szukać, Lwówek czy Gryfów pokazały jak można zrobić imprezę! a u nas? porażka!
~clown 12-07-2009 19:09
Proszę więc wyjechać. Nikt nie broni :))))
ago. 12-07-2009 19:44
do mm - aż tak źle nie jest, jak dobrze poszukać to można znaleźć imprezy kulturalne, dzisiaj w parku zdrojowym był o 18:00 Ługańsk, wczoraj o 18:00 występ kwintetu (składającego się z muzyków FD) na placu Ratuszowym, o 19:00 w ZTA występ pieśniarki z Izraela, a o 20: BREL w hotelu Caspar. Od przyszłej niedzieli o 16:00 koncerty promenadowe w parku zdrojowym, a kwintet o 18:00 będzie co sobotę na placu Ratuszowym.
~DJ_Jelonek 12-07-2009 20:58
Po co cała ta dyskusja. To od każdego indywidualnie: jego fantazji i zainteresowań, zależy, co będzie robił. Zdawanie się na to, że mi ktoś zorganizuje zajęcie to przyznanie się do własnej nicości i chęci poddania się pod rząd dusz. Ja nie nudzę się nawet jak jestem sam: łowię ryby, zbieram grzyby i jagody, wyjadam sąsiadom owoce z ogrodu, karmię koty i bawię się latem z jeżami i szpakami. Porządkuję również zdjęcia, filmy i piwnicę; piszę książkę i przygotowuję rodzinne prezentacje. Chodzę na spacery, na basen i nad rzekę moczyć nogi. Słucham muzyki ( różnej, różniastej ), czytam zaległą literaturę piękną i książki historyczne. Jeżdżę samochodem po okolicy ( przeeeeepiękne landszafty ) i zajadam się frykasami z okolicznych restauracyjek. Chodzę na piwo, spotykam się z innymi ludźmi tylko na tyle, na ile mam ochotę. Czasami jadę na weekend nad morze i w woj. świętokrzyskie ( kilka wspaniałych dni ) Robię wszystko, na co zazwyczaj mam mało czasu. Jest cudownie, jestem wolnym człowiekiem ! Wiem, że taki sposób postępowania to świetne przygotowanie do starości ( teraz mam 50-tkę ). Przyznam, że trochę gardzę ludźmi czekającymi na państwową rozrywkę. Przepraszam.
~ulyssenardin 12-07-2009 21:29
ad DJ jelonek: szacun, gardz dalej, tylko pamiętaj o kilku tysięcy ludzi czekający na państwową rozrywkę
~Jolanta 13-07-2009 10:04
W mieście niewiele można robić w czasie wakacji, niestety. Prócz interesujących amatorskich warsztatów i przedsięwzięć teatralnych i kilku zajęć artystycznych dla dzieci i młodzieży nie dzieje się tu nic ambitnego. TEATR im. NORWIDA- wakacje, FILHARMONIA - wakacje, EMPIK to obecnie zwykły sklep, BWA - wakacyjna wystawa + warsztaty dla dzieci, RECYKLING SZTUKI - przerwa wakacyjna, OBSERWATORIUM KARKONOSKIE - nie obserwuje w czasie wakacji, KINO LOT - również przerwa wakacyjna. I w czym mają wybierać dorośli mieszkańcy turystycznego miasta, jakim chce być nazywana Jelenia Góra? Czym może zadziwić i zachęcić turystów?
~teesa 13-07-2009 11:30
DJ_Jelonku, narażasz się na zmasowany atak tych wszystkich, których nauczono, że to instytucje zajmują się "organizowaniem" wszystkiego: myślą za człowieka; mówią mu, co jest be, a co cacy; co ma jeść, pić i kochać :D. Chociaż - z drugiej strony - tzw. placówki kulturalne jednak latem powinny działać ;)
~mm 13-07-2009 12:10
Chciałam tylko zauważyć że oferta domów kultury nijak się ma do tego czy coś się dziej w tym mieście, niestety aby pójść na dobry koncert trzeba jechać do Wrocławia, chociaż okoliczne miejscowości potrafią pokazać że można... teatry uliczne? to co zostało trudno nazwać "festiwalem"! Teraz aby obejrzeć teatry uliczne trzeba jechać do Poznania! Więc nie piszcie że wszystko jest OK bo nie jest! Do przedmówców... tak, wyjeżdżam, jeżeli chcę posłuchać dobrego zespołu, pójść do kina w którym można wysiedzieć na spektaklu i posiedzieć w ogródku ze znajomymi do późna to wyjeżdżam z Jeleniej, wracam bo tu mieszkam, żyję i pracuję. I naprawdę chciałabym aby tu było normalniej!
~Kuba W 14-07-2009 9:51
Ja tam nie narzekam... mieszkałem we Wrocławiu i chodziłem na rózne koncerty... trzeba pamietać, że tam urząd miasta pompuje ogromne pieniądze w kulture, czego nie ma w jeleniej górze... Teraz mieszkam tutaj i też chodze na koncerty... (co tydzień jest praktycznie coś ciekawego... rozejrzyjcie się - bo cały czas tutaj coś się dzieje. Przede wszystkim wyjdźcie z domu - obejrzyjcie słupy ogłoszeniowe, poszukajcie w internecie... imprez jest mnóstwo - zarówno w Jeleniej jak i w okolicach.
ago. 14-07-2009 22:29
A w Teatrze Norwida jak co roku tradycyjnie dwa miesiące wakacji. Maja okres urlopopowy aż do 27 sierpnia. Przeczytałam to z neonu na budynku teatru. "Ludzie teatru" mają wakacje jak nauczyciele. Samo się tutaj ciśnie na myśl, że to "za nasze podatki". ;-) Jeśli jest inaczej, to z radościę przeczytam sprostowanie.
~ 15-07-2009 21:43
W tym miescie mozna popasc w DEPRESJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 16-07-2009 15:15
Kocham to miasto...
~Gość 16-07-2009 15:18
Kocham Jelenią Górę i piękną muzykę wśród cudownych krajobrazów...
~wczasowicz 16-07-2009 16:06
Od początku wakacji smutno tu i nudno, a jak wyjechał Marek Obrębalski, to jeszcze bardziej zapanował stan głębokiej depresji
~popo 16-07-2009 23:03
ad wczasowicz: polecam Międzyzdroje.......
~*alien* 17-07-2009 8:31
W Jeleniej Górze nauczyłam się słuchać naprawdę dobrej muzyki, gitarka, saksofon... jazzowo-rockowa nutka... tylko w tym mieście można odczuć klimat cudownych brzmień. Wspaniali ludzie - wspaniała muzyka, niezapomniany klimat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group