Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4947
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka, Miłków: Co dalej ze szkołami w Miłkowie i Sosnówce?

Piątek, 22 maja 2020, 14:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 maja 2020, 14:00
Autor: WAC
Sosnówka, Miłków: Co dalej ze szkołami w Miłkowie i Sosnówce?
Fot. WAC
Jesteśmy kompletnie zaskoczeni tą sytuacją, gdyż oficjalnie nikt z nami na ten temat nie rozmawiał a o całej sprawie dowiadujemy się z mediów i od rodziców – tak o decyzji wójta gminy Podgórzyn Mirosława Kalaty o zawieszeniu działalności szkół podstawowych w Miłkowie i Sosnówce mówi dyrektor tej ostatniej placówki Łucja Balcerek

Jak się dowiedzieliśmy wczoraj (22.05) wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata podjął decyzję o odrzuceniu arkuszów organizacyjnych dla obu tych placówek. Oznacza to wstrzymanie finansowania placówki od nowego roku szkolnego. Obie szkoły nie miałyby być zlikwidowane, ale zawieszone. Do kiedy. nie wiadomo. Dzieci z obu szkół miałyby trafić do szkół w Podgórzynie i Ścięgnach, a gmina miałaby zapewnić im dojazd. Uzasadnieniem dla takiej decyzji wójta miały być względy oszczędnościowe, podyktowane stratami jaki budżet gminy poniósł w związku z epidemią koronawirusa.

Próbowaliśmy skontaktować się w tej sprawie z wójtem gminy Podgórzyn Mirosławem Kalatą, ten jednak nie odbierał od nas telefonu. Jego zastępca Tomasz Szewczyk nie chciał komentować sytuacji, gdyż decyzja w tej sprawie należała do kompetencji wójta.

W prawie oświatowym nie ma takiego pojęcia jak zawieszenie działalności szkoły - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Sosnówce Łucja Balcerek. Jest jedynie zapis, że w przypadku rozbieżności co do zawartości jej arkusza organizacyjnego organ prowadzący powinien się porozumieć z dyrekcją placówki. Z nami na ten temat nikt nie rozmawiał. Dlatego wysłałam do wójta pismo z prośbą o spotkanie.

Twoja reakcja na artykuł?

14
25%
Cieszy
4
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
6
11%
Smuci
8
14%
Złości
24
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
504
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group