Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 4019
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co czeka Aleję Wojska Polskiego?

Piątek, 19 lipca 2013, 7:08
Aktualizacja: Sobota, 20 lipca 2013, 7:45
Autor: Angela
Jelenia Góra: Co czeka Aleję Wojska Polskiego?
Fot. Angela
W najbliższych dniach rozstrzygnięty zostanie przetarg na koncepcję rewitalizacji Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Chodzi o projekt architektoniczny, na podstawie którego ta część miasta zostanie zrewitalizowana.

O wyborze oferty zadecyduje w połowie cena, a w połowie pomysł na odnowienie zabytkowego traktu. Przymiarki do realizacji tego przedsięwzięcia były już w poprzedniej kadencji, kiedy przeprowadzone zostały konsultacje społeczne. Mieszkańcy nie doczekali się jednak kontynuacji działań.

- W poprzedniej kadencji był to program dotyczący rewitalizacji zabytkowych części miasta, ale nie kończył się on opracowaniem koncepcji – wyjaśnia Hubert Papaj, wiceprezydent Jeleniej Góry. – Teraz zrobiliśmy kolejny krok i będziemy mieli konkretny pomysł i kierunek rewitalizowania Alei Wojska Polskiego i kilku zabytkowych ulic w centrum.. Następnie będziemy starali się pozyskać pieniądze zewnętrze z rozdania unijnych środków na lata 2014-2020. Realną datą rozpoczęcia prac jest rok 2015 – dodaje Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1034
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group