Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 4401
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co będzie po giełdzie?

Czwartek, 23 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 26 sierpnia 2007, 13:17
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Co będzie po giełdzie?
Fot. rylit/ UM
Rejon trasy czeskiej i ulicy Lubańskiej do zagospodarowania. Co jeszcze? Czekamy na propozycje Internautów odnoszące się do innych części miasta.

Tereny cieplickiej giełdy, na które co niedzielę zjeżdżają tłumy kupujących i sprzedających, zostały objęte planem zagospodarowania przestrzennego.

Swoje uwagi i wnioski dotyczące pomysłów na wykorzystanie wspomnianego gruntu (patrz: załączona mapka) zainteresowani mogą do 18 września składać u prezydenta miasta lub w Punkcie Obsługi Interesanta przy ulicy Sudeckiej 29.
Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.

Potem urbaniści przeanalizują te wszelkie uwagi i przystąpią do sporządzania projektu. Plan ten na pewno będzie musiał nawiązywać do istniejących już planów, które stykają się z tym obszarem.
– Ale złożenie wniosku czy uwag nie gwarantuje, że zostaną one uwzględnione – zastrzegają planiści.
Bywa, że ze względu na dobro miasta, zapisy planu są inne niż chcieliby właściciele danego terenu.

W każdym razie jest szansa, aby wypowiedzieć się na ten temat. Kiedy rada miejska już uchwali plan, stanie się on obowiązującym prawem lokalnym. Każdy inwestor, który zgłosi projekt budowy czegoś, co będzie zgodne z zapisami w planie, otrzyma na to zgodę. I ewentualne protesty nie będą miały na to wpływu.

Jak nam powiedziano w wydziale architektury i urbanistyki urzędu, często jest tak, że dopiero wjeżdżające na dany teren spychacze „budzą” mieszkańców.
Wtedy jest już jednak za późno na zmiany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group