Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 10317
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Co będzie na karpackim deptaku?

Czwartek, 6 czerwca 2013, 10:44
Aktualizacja: 11:06
Autor: Angela
Trwają prace związane z zagospodarowaniem deptaka w Karpaczu. Zespoły projektowe przygotowują cztery propozycje, które 21 czerwca br. o godz. 18.00 zostaną zaprezentowane mieszkańcom. – Już teraz zapraszam na społeczną dyskusję na ten temat – mówi zastępca burmistrza – Ryszard Rzepczyński. Spotkanie odbędzie się w Gimnazjum w Karpaczu.

- W pierwszym ze spotkań mieszkańców z czterema zespołami projektowymi i przedstawicielami Towarzystwa Urbanistów Polskich zabrakło konkretnych propozycji, które teraz zostaną przedstawione – mówi Ryszard Rzepczyński. – Tak naprawdę 21 czerwca rozpocznie się dyskusja nad konkretnymi projektami, która będzie kontynuowana do lipca br. Po wysłuchaniu wszystkich uwag i sugestii mieszkańców, zespoły będą swoje projekty udoskonalały. Chcemy też przedstawić je turystom, bo i im deptak deptak ma służyć – dodał R. Rzepczyński.

Jakie są propozycję tych czterech nowych rozwiązań?

- Po pierwsze idziemy w kierunku nowoczesnego deptaka, po drugie deptaka z tradycjami odwołującymi się do historii i tradycji Karpacza, po trzecie z maksymalną ilością zieleni i kwiatów, a po czwarte - deptaka rekreacyjnego, który można byłoby wykorzystać pod animację z klimatem życia kulturalnego, muzycznego, artystycznego czy sportowego – wymienia Ryszard Rzepczyński. – Są to cztery drogi i myślę, że ciekawy element do dyskusji. Może się okazać, że jedna koncepcja zwycięży, ale będzie uzupełniona elementami z pozostałych. Może być tak, że stworzona zostanie nowa z tych zaproponowanych – dodaje wiceburmistrz.

W tzw. międzyczasie odbyły się też spotkania z przedsiębiorcami prowadzącymi swoją działalność na deptaku w celu wypracowania tymczasowej koncepcji zagospodarowania ul. Konstytucji 3 Maja, obecnie wyłączonej z ruchu.

- Tymczasowo chcemy tam wprowadzić trochę zieleni i ławek, by stworzyć namiastkę deptaka, ale ostatecznie o wyglądzie tego miejsca zadecydują mieszkańcy podczas spotkania 21 czerwca i spotkań lipcowych, a także turyści przebywający w tym czasie w naszym mieście – dodaje wiceburmistrz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
542
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Aktualności
Pogrzeb motocyklisty – pożegnanie
 
Kościół i wiara
Dziś jedno z ważniejszych świąt kościelnych
 
Aktualności
Fura zdrowia pod szpitalem
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group